scorecardresearch.com Her Bedene Uygun Satılık Ruhlar ve Tüm Öykü Kitapları Radikal Kitap'ta!
Her Bedene Uygun Satılık Ruhlar

Her Bedene Uygun Satılık Ruhlar

Yazar : Şükran Fişekçi

Sayfa Sayısı : 233

Yayınevi : İKİNCİ ADAM YAYINLARI

Tür : Öykü

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Genç kız
Günlerdir hiç vazgeçmeden içine iç ben ine öteki İda''ya bakıyordu. Seyrediyordu onu durmadan. Gördüğü değişiminin ilk adımlarında olduğuydu.
Kendini hoyratça ele geçirmeye çalışan kanadı tutuşmuş ateş kuşlarının feryatlarını duymaktan üzerine abanmış karabasanların ağırlığı altında ezilmekten yorulmuştu.
Günden güne kendine iyice yabancılaşan artık tanımakta zorlandığı tarazlanmış sesinden ürküyordu.
İçi boşalıp koflaşmıştı. Tuhaf bir boşunalık sarmalının içinde kaybolmaktaydı.
Kibrinin siyahı değerli bulduklarını her gün bir parça daha çalıyordu kendisinden. Azalıyordu. Siliniyordu. İçindeki yangın onu küle döndürüyordu. Rüzgarla savrulup köpüklü bir denizin sularına karışmasına çok az kalmıştı. Bütün olanların farkındaydı.
Çok korkuyordu İda. Silkeienmeliydi.
Kalbinin bir köşesinde saklı tuttuğu herkeslerden esirgediği hikayesine doğru yürümesi gerçeğini kabullenmeliydi. Bu yolculuğa çıkmak zorundaydı.
Nihayet içselliğine doğru yollara sürebildi kendini.
İyimserliğine sevdiği adama Yusuf''a kendine ait olan gerçeklerine doğru gitti sonunda.
Şehrin karanlık üstü hüzünle örtülmüş ışıkları soldurulmuş sokaklarında umut avcılığına çıktı.
Yollarda rastlaştığı hayatlar sürgüne gönderilmiş duygular vuruklar çürümüşlükler...
Yarım kalışlar tamamlanamamış arzular... Hayal kırıklıkları.
Şaşırdı. Çok şaşırdı. Üzüldü.
Sonralarda bir akşam
Boğazdan gemiler geçiyor. Martılar yanıma kadar yaklaştı. Bir karga martıların arasına karıştı. Güneş batmaya yaklaştı. Gök kırmızıya boyandı. Radyoda hala aşk şarkıları... Hava önce loş bir kahverengiye sonra da siyaha döndü. Şehrin bütün ışıkları yandı. Bir vapur süzüldü.
Yıldızlar üzerime yağdı.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963