scorecardresearch.com Görünen Gerçeğin Ötesi ve Tüm Öykü Kitapları Radikal Kitap'ta!
Görünen Gerçeğin Ötesi

Görünen Gerçeğin Ötesi

Yazar : Yücel Yüksel Mert

Sayfa Sayısı : 104

Yayınevi : SİYAH BEYAZ YAYINCILIK

Tür : Öykü

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Birçok kez, gerçeğin gördüğümüz şeylerden ibaret olduğu sanıyoruz. Ama ya gerçekler gözlerimizin bize gösterdiğinden ibaret değilse, ya "Görünen Gerçeğin Ötesi''nde bambaşka şeyler var ise? Ya hayatta algımızın sınırlarını aşarak görmemiz gereken bambaşmka şeyler var ise? Rüya olduğunuz sandığımız bir şey gerçek; gerçek olduğunu sandığımız bir şey de sadece bir rüyadan ibaret ise?..
Gerçeğin ötesine geçerek gizem dolu dünyalarda dolaşmak, o dünyanın kahramanları ile tanışıp onların hayatına karşımak ve hayata onların gözlerinden bakıp, onlarla birlikte onların yaşadıklarını yaşamak ilginç olur mu dersiniz? Kimbilir, belki onların içinden çıkamadığı düğümleri çözmelerine yardım bile edebilirsiniz. Yaşadıkları olaylardan hangilerinin gerçek, hangilerinin gerçekdışı olduğunu onlara söyleyebilir, korku dolu dehlizlerde onların kulaklarına cesaretlendirici sözcükler fısıldayabilir ve onlarla birlikte siz de içinizde gizli kalmış güçleri keşfedebilirsiniz.
Bu romanı okumaya niyetliyseniz, hayalgüçünüzün önündeki tüm sınırları kaldırmanızı ve hayal gücünüze özgürlük tanıdığınızda onun uzanabileceği noktaları görmeye çalışmanızı öneririm. Aynı zamanda, yeri geldiğinde tebessüm etmeye hüzünlenip ağlamaya ve de korkmaya da hazırlıklı olmanız gerektiğini söylemek isterim.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963