scorecardresearch.com Gerçeğin Bittiği Yerde ve Tüm Öykü Kitapları Radikal Kitap'ta!
Gerçeğin Bittiği Yerde

Gerçeğin Bittiği Yerde

Tür : Öykü

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.

Öykülerim, biraz düş... biraz gerçek... Bu fantastik öykülerde, insanların yalnızlığını.. çaresizliğini, zaman zaman acımasızlığını, bencilliğini, açgözlülüğünü, hırsını ve çoğu zaman da vurdumduymazlığını dile getirirken, ne olursa olsun sevgisiz olamayacaklarını ve hep özlemini çektikleri bir aşkın peşinden koştuklarını varsaydım. Yoksa tümden sevgiden yoksun mu oldu insanlar? İçlerinde sevginin kırıntıları bile kalmadı mı?.. - Gülgün Ayral- Bu öyküler, yaşadığı koşullar yüzünden bunalan çağcıl kadının gerçekleştiremeyeceği özlemlerini düşsellikte yaşamasını anlatmaktadır. Bu yüzden öyküler bir bütünlük oluşturuyor. Değişik yaşlarda, değişik durum ve konumlarda anlatılmış olsa da, anlatılan hep aynı kadındır: Yaşadığı koşullara başkaldıramayan, karşı gelemeyen, ama o beğenmediği koşulları benimseyemeyen kadın... Hem başkaldıramayan, hem de benimseyemeyen olduğu için hep bunalımdadır. Gerçeklerden kaçıp düşlere sığınır... Bütün umudu düşlemlerindedir. İşte bu düşlem ve özlemlerden bu kitaptaki öyküler ortaya çıkmıştır. - Aziz Nesin- (Arka Kapak)

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

 • 'Memleket Kitabevi'

  Yazar : Necati Mert

  Tür : Öykü


  Memleket Kitabevi - Necati Mert “Tansiyon aleti soranlar, pil soranlar gibi dikilirler kapıda –ellerinde dantel:...
  Devamı...
 • 'Hayalperest (Ciltsiz)'

  Yazar : PAM MUNOZ RYAN

  Tür : Öykü


  Hayalperest (Ciltsiz) - Pam Munoz Ryan Neftali? Tamamlanmamış bir merdiven hangi gizemli ülkeye uzanır? Neftali,...
  Devamı...
 • 'Şairlerin Barbar Sofraları'

  Yazar : Hikmet Temel Akarsu

  Tür : Öykü


  Şairlerin Barbar Sofraları - Hikmet Temel Akarsu Toplumda daima merak duyulan şairlerin iç dünyası... İstanbul...
  Devamı...
 • 'Acı Ülke'

  Yazar : Joyce Carol Oates

  Tür : Öykü


  Acı Ülke - Joyce Carol Oates Amerikan edebiyatının en yetkin ve en üretken yazarlarından biri olan Joyce Carol Oates,...
  Devamı...
 • 'Nevrotik'

  Yazar : Gürgen Öz

  Tür : Öykü


  Nevrotik - Gürgen Öz Ünlü oyuncu Gürgen Öz’den şaşırtıcı bir ilk kitap: “Nevrotik” Kendimizi ne kadar tanıyoruz ya...
  Devamı...
 • 'Gelişin Bilmecesi'

  Yazar : V. S. Naipaul

  Tür : Öykü


  Gelişin Bilmecesi - V. S. Naipaul Sürrealist ressam Giorgio de Chirico’nun Gelişin Bilmecesi adlı dizi tablosundan...
  Devamı...
 • 'Mor Benekli'

  Yazar : Süleyman Bulut

  Tür : Öykü


  Mor Benekli - Süleyman Bulut Benekli bir kuzu Ahmet, Mor Benekli adını verdiği kuzusunun bakımını üstlenir....
  Devamı...
 • 'Fay Kırığı 1 - Mehmet'

  Yazar : Mehmet Eroğlu

  Tür : Öykü


  Fay Kırığı 1 - Mehmet - Mehmet Eroğlu Hayatın ilk sırrı, bir sırrı olmadığıdır. İkinci sırrıysa, eğer varsa, bu sırrın...
  Devamı...

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

 • 1960
 • 1961
 • 1962
 • 1963