scorecardresearch.com Bir Akut Gönüllüsünün Gözüyle Pakistan Depremi ve Tüm Öykü Kitapları Radikal Kitap'ta!
Bir Akut Gönüllüsünün Gözüyle Pakistan Depremi

Bir Akut Gönüllüsünün Gözüyle Pakistan Depremi

Yazar : Ali Rıza Şahin

Sayfa Sayısı : 212

Yayınevi : KAPİTAL YAYINLARI

Tür : Öykü

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.

 • Bizler AKUT Arama Kurtarma Derneği olarak 1996 yılından beri sizlerin destiği, maddi ve manevi yardımıyla bugüne kadar ayakta durabildik. Yaptığımız bağışlar sayesinde dost ve kardeş ülke olan Pakistan''da yaşanan deprem felaketine müdahale edebilme imkanımız oldu. Ancak bu sefer yardımlarınızı ve bağışlarınızı bizim için değil Pakistan''da ki depremden zarar görmüş çocuklar için yapmanızı istiyoruz. Depremin acısını en iyi bilen milletlerden biri olarak hiç düşünmeden Pakistan''lı çocuklar için Türk Kızılayı''nın Pakistan''daki felaketin ardından başlattığı "Onlar Hep Yanımızdaydı... Şimdi Sıra Bizde" adı yardım kampanyasına ve Türk Kızılayı''nın çalışmalarına destek olmak için bankalarda açılan 2868 no''lu hesaplara yardımlarınızı yatırabilirsiniz. Bu durumda kitabın içinde yazanların pek bir önemi kalmıyor ama bir Arama Kurtarma Ekibi''nin üyelerinin niçin eşini, ailesini ve işini bir an bile düşünmeden bırakarak binlerce kilometre uzaktaki dili, dini, rengi ve ırkı ne olursa olsun yardıma muhtaç insanlara hiçbir karşılık beklemeden koştuğunu, orada hangi şartlarda çalıştığını, neler hissettiğini ve neler yaşadığını merak edenler için faydalı bir kitap olacağını düşünüyorum.
 • YORUM YAZ

  Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
  Eğer üye değilseniz üye olunuz.

  DİĞER KİTAPLAR

  H.P. Lovecraft testi

  H.P. Lovecraft testi

  İyi ki doğdun Lovecraft

  Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

  TESTE BAŞLA

  ÖDÜLLÜ SORU

  Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

  'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

  “Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

  Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

  Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


  The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963