scorecardresearch.com Bazı Kadınlar Nazlı’dır Biraz ve Tüm Öykü Kitapları Radikal Kitap'ta!
Bazı Kadınlar Nazlı’dır Biraz

Bazı Kadınlar Nazlı’dır Biraz

Yazar : UZLET AYDIN

Sayfa Sayısı : 112

Yayınevi : KARINCA YAYINLARI

Tür : Öykü

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Daha baba evinden çıkmadan Kadim’in kollarında râm olduğuna, kendini teslim ettiğine, kuytu köşelerde hazza doyduğuna inandığı Nazlı’nın, beyaz bir çarşafın üzerine yazılacak satırlarında, ilk gecenin imtihan notunu nasılsa Şahmeran verecekti. Muhtar kardeşinin kızı hala bekliyordu. Yeteri sayıda gelincik beneğini göremezse çarşafı kolunun altına dürüp büküp Nazlı’yı yollardı babasının evine.

Elden düşme yatak odası takımının içinde, başlığı ilk geceden kırılan karyola bir mahkeme salonu gibiydi. Buzlu camın ardında beliren ilençli başların başını Şahmeran çekiyordu. Sokakta bulunan kızın bekaretinden o kadar emindi ki lekesiz çarşafa ulaşacak elini şimdiden uzatmış bekliyordu.

NAZLI’ nın kanını alacak, almazsa daha iyi canına okuyacaktı…

Taş kesilmişti NAZLI.
Kalbinin kapılarında koca kilitler.
Gevşemedi bedeni.
Gecenin anlamına teslim olmadı ruhu.
Kapıda ŞAHMERAN’ ın infaz nöbeti…

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963