scorecardresearch.com Bayraklı Kapı ve Tüm Öykü Kitapları Radikal Kitap'ta!
Bayraklı Kapı

Bayraklı Kapı

Yazar : Oktay Akbal

Sayfa Sayısı : 312

Yayınevi : İNKILAP KİTAPEVİ

Tür : Öykü

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Yayınevimiz, tanınmış yazar Oktay Akbal''ın yayınlanmış bütün öykü kitaplarını dört ayrı ciltte toplamaya karar vermiştir. Akbal''ın ''Bütün Öyküleri: I'' de yazarın ''
Yanlızlık Bana Yasak'' ,''Her Vapurlar Trenler'' ve ''Lunapark'' adlı öykü kitapları bir araya getirilmiştir. ''Bütün Öyküler II'' de de ''Tarzan Öldü'', ''İstinye Suları'' ve ''İlkyaz Devrimi'' okurlarımıza sunulacaktır.
Oktay Akbal''ın geriye kalan altı öykü kitabı da sonra iki ayrı cilt halinde yayınlanacak, böylece yazarın on iki öykü kitabı yayınlarımız arasında dört ciltte bir araya getirilmiş olacaktır.
Bilindiği gibi Oktay Akbal''ın ilk öykü kitabı ''Önce Ekmekler Bozuldu.'' 1946 da çıkmıştı. Bugüne dek yazarın 12 öykü, 4 roman, pek çok deneme, gezi, güncel kitabı yayınlanmış, bunların hemen hepsi bir kaç baskı yapmıştır. Akbal ''Suçumuz İnsan Olmak'' romanı ile TDK Roman Ödülü''nü, ''Berber Aynası'' adlı öykü kitabı ile Sait Faik Öykü Armağanını almış; İst. Gazeteciler Cemiyeti''nin Güncel Yazı ödülünü de iki kez kazanmıştır. Pek çok öyküsü yabancı dillere çevrilmiştir.
Akbal edebiyat adamlığının yanı sıra gazete yazarı olarak da geniş bir üne sahiptir. 1956''da ''Vatan'' gazetesinde başladığı köşeyazarlığını 1969''dan bu yana ''Cumhuriyet'' gazetesinde sürdürmektedir.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963