scorecardresearch.com AŞKIM DİNİMDİR ve Tüm Öykü Kitapları Radikal Kitap'ta!
AŞKIM DİNİMDİR

AŞKIM DİNİMDİR

Yazar : Aziz Nesin

Sayfa Sayısı : 200

Yayınevi : NESİN YAYINLARI

Tür : Öykü

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Miami - 3 Aralık gününe planladıkları evliliklerini önceden kutlamak için, Bermuda adalan açıklarında yelkenli küçük tekneleriyle gezintiye çıkan Nick Yates ve nişanlısı Janet Culver, bu gezinin korkunç bir sonla noktalanacağını hiç düşünmemişlerdi. Birden patlayan fırtınada tekneleri batan ve şişme botlarına binerek kurtulan Janet ile Nick, günlerce nerede olduklarını bilmeden karayı bulmaya çabaladılar. Ancak, yanlarına aldıkları su ve bazı yiyeceklerin tükenmeye başlamasıyla kurtulma şanslarının da yok olduğunu anladılar. Kurtarıldıktan sonra, yanların''dan dört geminin geçtiğini, ancak hiçbirinin kendilerini görmediğini söyleyen Janet olayı şöyle anlattı: "Nick''le birlikte günlerce dayanmaya çalıştık. Ancak yiyecekler ve içecek suyumuz da tükeniyordu. Sonunda Nick yalvarmalarıma aldırmadan, kalan suyun ancak bana yetebileceğini söyledi ve kendini suya attı." Sevgilisi Nick''in ölümünden bikaç saat sonra yarı ölü durumda kurtarılan Janet, Ençok sevdiğim bir insanı kaybedip kurtuldum. Buna nasıl sevinilebilir ki..." diye gözyaşı döküyor. "Janet ile Nick" adlı öyküden.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

 • 'Lüzumsuz Bilgiler'

  Yazar : Yasin Şeref Asil

  Tür : Öykü


  Lüzumsuz Bilgiler - Yasin Şeref Asil Niçin trafik lambaları kırmızı/ sarı ve yeşildir? Niçin müzikten hoşlanıyoruz?...
  Devamı...
 • 'Rubailer'

  Yazar : Ömer Hayyam

  Tür : Öykü


  Rubailer - Ömer Hayyam Ömer Hayyam, Rubailer’inde, dünya, varoluş, Allah, devlet ve toplumsal örgütlenme biçimleri...
  Devamı...
 • 'Geliştiren Düşündüren Öyküler'

  Yazar : Esen Rüzgar

  Tür : Öykü


  Geliştiren Düşündüren Öyküler - Esen Rüzgar Güzellik ve Çirkinlik bir gün beraber dolaşırlarken denize girip yüzmeye...
  Devamı...
 • 'Ömrün Issız Günleri'

  Yazar : Hüseyin Yurttaş

  Tür : Öykü


  Ömrün Issız Günleri - Hüseyin Yurttaş Hüseyin Yurttaş’ın öykülerinin temel niteliklerinden biri, olanca içtenliği,...
  Devamı...
 • 'Geçen Sene Doğanlar'

  Yazar : Onur Çalı

  Tür : Öykü


  Geçen Sene Doğanlar - Onur Çalı Onur Çalı’nın kısa kısa öykülerini bir araya getiren Geçen Sene Doğanlar, okuru...
  Devamı...
 • 'Karla Karışık'

  Yazar : Neslihan Önderoğlu

  Tür : Öykü


  Mevsimlerin en serti, acımasızı, vurdumduymazı kış bir kere gelip dünyanın üstüne o kalın beyaz battaniyesini serdiğinde zaman artık yavaşlamıştır.
  Devamı...
 • 'Dört Ayaklı Mucize'

  Yazar : Julia Romp

  Tür : Öykü


  Dört Ayaklı Mucize - Julia Romp Dokuz yaşındaki George otizmlidir ve terapilere karşın durumunda gözle görülür bir...
  Devamı...
 • 'Dünyaya Tekrar Gelsem'

  Yazar : Gül Ayşe Aydemir Yaldız

  Tür : Öykü


  Dünyaya Tekrar Gelsem - Gül Ayşe Aydemir Yaldız Sorunlar, gerçekler, hayallerim var burada. Olmayacak, ütopya cinsinden...
  Devamı...

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

 • 1960
 • 1961
 • 1962
 • 1963