scorecardresearch.com Aşk Ve Karanlık ve Tüm Öykü Kitapları Radikal Kitap'ta!
Aşk Ve Karanlık

Aşk Ve Karanlık

Yazar : AMOS OZ

Sayfa Sayısı : 646

Yayınevi : DOĞAN KİTAPÇILIK

Tür : Öykü

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.

 • Amos Oz, ailesinin 120 yıllık tarihini gözler önüne sererken, Tolstoyvari bir dramın Çehovvari karakterlerinin sırlarını ortaya döküyor: kaçan üç kız kardeşi, Levant''ın mikroplarından çok korkan büyükanneyi, kadınları biraz fazla seven erkekleri, sınıftaki kedileri, sokakta patlayan bombaları, mağazadaki cüceyi, idealist kibutznikleri ve kibirli bilginleri tanıyoruz. Ve BM''nin İsrail''e evet dediği, babanın ağladığı o geceyi ya da ukala bir küçük Yahudi oğlanın Filistinli bir kızı etkilemek istediği o felaket gününü yaşıyoruz... Eşsiz bir metin... Çağımıza ait kişisel bir destan ve tarihin başından beri hiç değişmeyen insanlık komedyası."
 • The Times-
 • "Bir senfoni kadar zengin ve görkemli, bir çocuğun itirafları kadar masum; hikaye dönüp dolaşıp küçük bir oğlanın yüreğindeki karanlığa son veren, ama onu bir yazar yapan o dayanılmaz ana geliyor. Bu benzersiz eser, insanı okuyup ağlamaya çağırıyor."
 • Le Monde- "Eğer... yaşayacak iki günümüz kaldıysa, pişmanlık duymadan ölmek için bir şey daha yapmanız gerekiyor: oturup bu kitabı okumak!"
 • YORUM YAZ

  Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
  Eğer üye değilseniz üye olunuz.

  DİĞER KİTAPLAR

  • 'Küçümseme'

   Yazar : ALBERTO MORAVIA

   Tür : Öykü


   Küçümseme - Alberto Moravia “Nasıl olduğunu ben bilemeyeceğim, sen bileceksin... Tek bildiğim bir erkek gibi...
   Devamı...
  • 'Kesilen Gitar'

   Yazar : Cüneyd Suavi

   Tür : Öykü


   Kesilen Gitar - Cüneyd Suavi Bu kitabı yazarken, şimdi ancak rüyalarımda gördüğüm kişilerle görüştüm, onlarla...
   Devamı...
  • 'Sığındığımız Masallar'

   Yazar : Seval Özdemir

   Tür : Öykü


   Sığındığımız Masallar - Seval Özdemir Edebiyatta en zor alanlardan birisi öykü. Çünkü bir öykücü her daim yeni bir şeyi...
   Devamı...
  • 'Kediler'

   Yazar : Charles Bukowski

   Tür : Öykü


   Bukowski’nin kediler hakkında yazdığı öyküler, yazılar, şiirler Türkçe’de.
   Devamı...
  • 'Hüma'

   Yazar : AHMET EFE

   Tür : Öykü


   Hüma - Ahmet Efe Yine gönlüm çerâğı tutuştu yâr geliyor Elinde gül destesi nazlı nigâr geliyorBağ u bostan şenliği...
   Devamı...
  • 'Herkesin Bir Hikayesi Var'

   Yazar : Ahmed Sırrı Arvas

   Tür : Öykü


   Herkesin Bir Hikayesi Var - Ahmed Sırrı Arvas Bazı yazarlar dolu ama sıkıntılıdırlar.Daktilo başında tırnak kemirir,...
   Devamı...
  • 'Sönmeyen Yıldızlar'

   Yazar : AHMET EFE

   Tür : Öykü


   Sönmeyen Yıldızlar - Ahmet Efe Bu kitap, yıldızların ışığını yansıtan küçük bir ayna gibidir.Eğer bakabilirsen nuru...
   Devamı...
  • 'Bir Varmış Ötesi Yokmuş'

   Yazar : Bihin Edige

   Tür : Öykü


   Bir Varmış Ötesi Yokmuş - Bihin Edige Kişisel gelişim konusunda seminerler veren ve birçok kitabı bulunan Bihin Edige’nin...
   Devamı...

  H.P. Lovecraft testi

  H.P. Lovecraft testi

  İyi ki doğdun Lovecraft

  Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

  TESTE BAŞLA

  ÖDÜLLÜ SORU

  Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

  'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

  “Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

  Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

  Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


  The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963