scorecardresearch.com Annem Savaş İsterdi (Kitap + 2 CD) ve Tüm Öykü Kitapları Radikal Kitap'ta!
Annem Savaş İsterdi (Kitap + 2 CD)

Annem Savaş İsterdi (Kitap + 2 CD)

Sayfa Sayısı : 200

Yayınevi : OPUS YAYINLARI

Tür : Öykü

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


“Annem savaş isterdi. Öyle savaş tutkunu olduğundan falan değil. Savaşla işlerin daha kolay çözümleneceğini sanırdı da ondan. Oğlu, barış istedi. Barışın insanın yararına olduğunu bildiği için. Acaba anne, oğlunun barış istediği için başına gelenleri bilseydi, ne yapardı?”
Barış, hayatın işine yarıyor.
Barış, sömürüye karşı çıkanların işine yarıyor.
Barış, kendi yazgısını çizmek isteyenlerin işine yarıyor.
Barış, artık korkakların değil cesurların sesidir.
Barış, sömürülen duyguların değil, bilinçlenen aklın sesidir.
Barış, sadece geçmişin değil, bütün geleceklerin işine yarıyor.ŞİİRLER
Arif DAMAR, Ataol BEHRAMOĞLU, Attila İLHAN, Barenger, Bedri Rahmi EYUBOĞLU,
Behçet NECATİGİL, Bertolt BRECHT, Cahit Sıtkı TARANCI, Ezra PAUND, Kamil UĞURLU,
Kemal BURKAY, Kostantinos KAVAFİS, Melih Cevdet ANDAY, Nazım Hikmet, Orhan Veli, Orhon Murat ARIBURNU, Özdemir İNCE, Pablo NERUDA, Paul ELUARD, Rıfat ILGAZ,
Richard RIVE, Sunay AKIN, Ülkü TAMER, William SHAKESPEARE.

YAZILAR
Adalet AĞAOĞLU, Altan DEMİRDERE, Buket UZUNER, Can DÜNDAR, Erbil TUŞALP,
Erdal ATABEK, Erk ACARER, Hikmet ÇETİNKAYA, Işıl ÖZGENTÜRK, İlhan SELÇUK,
Mustafa ÖZTAŞKIN, Muzaffer İlhan ERDOST, Müjdat GEZEN, Öner YAĞCI, Sunay AKIN, Tayfun TALİPOĞLU, Uğur MUMCU.

ŞİİRLERE SES VERENLER
Atilla OLGAÇ, Cüneyt TÜREL, Erdal ÖZYAĞCILAR, Genco ERKAL, Halil ERGÜN,
Işık YENERSU, Kenan IŞIK, Mehmet Ali ALABORA, Mehmet AKAN, Mustafa ALABORA, Müjdat GEZEN, Mümtaz SEVİNÇ, Nevzat ŞENOL, Savaş AY, Savaş DİNÇEL, Yıldız KENTER, Zafer DİPER.

KARİKATÜRLER
Tan ORAL, Turhan SELÇUK

FOTOĞRAFLAR
Alp ESİN

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963