scorecardresearch.com Altıncı Irk ve Tüm Öykü Kitapları Radikal Kitap'ta!
Altıncı Irk

Altıncı Irk

Yazar : Berrak Yurdakul

Sayfa Sayısı : 280

Yayınevi : DERİN YAYINLARI

Tür : Öykü

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Antik zamanlar: Ege Denizinde, Yunanistan’ın Delos adası açıklarında suda bir kız çocuğu bulunur. Balıkçı Navagos’un sarıp sarmalayıp evine götürdüğü bu soluk benizli kızda bir gariplik vardır. Hiç konuşmaz, yemez, içmez. Gözleri de tuhaftır. Kız bu özellikleriyle ev halkının nefretini kazansa da adadaki kahin aynı şekilde düşünmez. O, bu dünyaya çok önemli şeyler yapmak için gelmiştir!

Günümüz: Adrastia adlı genç bir kadın insanlar ve tanrıların hikayesini yazarken Delos açıklarında bulunan bir kızdan bahsetmektedir. Navagos ve denizden gelen gök gözlü kız onun romanının kahramanlarıdır. Bir de tanrıça; Gereklilik ve Zorunluluk Tanrıçası Ananke! Adrastia yazdıkça, içinde büyüyen dayanılmaz bir arzu onu romanının geçtiği adaya, Delos’a çekmektedir.

Berrak Yurdakul sizi Olympos’un zirvelerinden Hades’in derinliklerine, oradan da günümüze uzanan 2500 yıllık bir yolculuğa çıkarıyor. Genç bir kadının kaderi, dünyanın kaderi haline gelirken Yurdakul insanlığı değiştirecek gücün yine sadece kadınların içinde olduğunun altını çiziyor...


“Önce ‘Unutuş’ pınarına gideceğiz ikimiz, onun sularından içeceksin. Silinecek hafızandan bugüne dek kaydettiğin bütün anılar, zihninde yeni bilgilere yer açacaksın. ‘Hatırlayış’ pınarına gideceğiz daha sonra, yudumlayacaksın o buz gibi sulardan da. Bulacaksın varlığının anlamını, anımsayacaksın kim olduğunu, kendi sırrını çözeceksin orada…”

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

 • 'Rabbim Beni Bana Bırakma'

  Yazar : Ömer Sevinçgül

  Tür : Öykü


  Rabbim Beni Bana Bırakma - Ömer Sevinçgül Hep tırtıl olarak mı kalacaksın? Ne zaman kanatlanacak ve uçacaksın?...
  Devamı...
 • 'Huruf - Toplu Öyküler 3'

  Yazar : Sadık Yalsızuçanlar

  Tür : Öykü


  Huruf - Toplu Öyküler 3 - Sadık Yalsızuçanlar “Kapı, Yılan, Gerçeği İnciten Papağan çarptı beni. Bir Türk...
  Devamı...
 • 'Öykülerle Duygusal Zeka'

  Yazar : Hakan Büyükdere

  Tür : Öykü


  Öykülerle Duygusal Zeka - Hakan Büyükdere ...
  Devamı...
 • 'Yitik Zaman Satıcısı'

  Yazar : Harry Anastasiou

  Tür : Öykü


  Yitik Zaman Satıcısı - Yurdaer Erkoca Yurdaer Erkoca’nın bir kuşağın inançlarına, aşklarına, yanılsamalarına,...
  Devamı...
 • 'Firar'

  Yazar : Alice Munro

  Tür : Öykü


  Dünyanın en iyi öykü yazarları arasında sayılan, Nobel Edebiyat Ödülü sahibi Alice Munro’nun bu kitabındaki sekiz öykünün her biri içeriğinin derinliği ve çok boyutluluğuyla roman olabilecek kadar kapsamlı.
  Devamı...
 • 'Kader Bozucu'

  Yazar : GÜNDÜZ ÖĞÜT

  Tür : Öykü


  Kader Bozucu - Gündüz Öğüt "Gündüz Öğüt''ün klasöründeki bazı öyküleri ilgiyle okudum. Değer taşıdığı kadarıyla ''doğallık,''...
  Devamı...
 • 'Deniz Hikayeleri'

  Yazar : PEKCAN TÜRKEŞ

  Tür : Öykü


  Deniz Hikayeleri - PEKCAN TÜRKEŞ Bambaşka bir tutkudur deniz. Aşktır, heyecandır, korkudur. Bilinmeyene yolculuktur… Her...
  Devamı...
 • 'Gül Bahçesinde Melekler Yoktu'

  Yazar : Meliha Akay

  Tür : Öykü


  Gül Bahçesinde Melekler Yoktu - Meliha Akay Sokaklardan yalnızca tanklar geçiyordu. Askerlerden birini ateş istemek...
  Devamı...

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

 • 1960
 • 1961
 • 1962
 • 1963