scorecardresearch.com ALTI DOKUZLUK HAYATLAR ve Tüm Öykü Kitapları Radikal Kitap'ta!
ALTI DOKUZLUK HAYATLAR

ALTI DOKUZLUK HAYATLAR

Yazar : M. NECATİ ÜLGEN

Sayfa Sayısı : 272

Yayınevi : BİRHARF YAYINLARI

Tür : Öykü

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.

 • ''Altı Dokuzluk Hayatlar'' bir öykü kitabı. Yazar M. Necati Ülgen her bir öyküde okura ayrı ayrı insan manzaraları resmediyor. Doğal dürtülerini bastıramadığı için okulundan atılan bir köy delikanlısının okumaya devam etmek için verdiği mücadeleye tanık olacak; yaşamını yıldız falına göre yönlendiren bir kişinin uç noktalara savruluşunu göreceksiniz. Yaşamın akışından bunalarak birtakım kararlar vermek üzere ailesinden ayrı yalnız başına bir tatil beldesine gelen genç bir kadının yaşlı bir erkekle yaşadığı aşk ilişkisi sizi etkileyecek. Bir devlet dairesinde, bir Cuma günü Başkan''ın8 Cuma namazına gitme seremonisine katılıp onun gözüne girmek için kıyasıya rekabet eden memurlara şaşıracaksınız. Avrupa Birliği''ne uyum sürecinde Türkiye''nin yaptığı ve yapacağı değişikliklerin halkımızın kültürel dokusuna ne denli uygun düşeceğini gözünüzde canlandıracaksınız. Biri İslam''ı benimsemekle birlikte ona eleştirel ve kuşkulu yaklaşan, öteki onu her yönüyle sahiplenen iki kişi arasındaki diyaloğu dinleyeceksiniz. M. Necati Ülgen''in farklı ve tutkulu anlatımı sizi başka yolculuklara da çıkaracak.
 • YORUM YAZ

  Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
  Eğer üye değilseniz üye olunuz.

  DİĞER KİTAPLAR

  H.P. Lovecraft testi

  H.P. Lovecraft testi

  İyi ki doğdun Lovecraft

  Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

  TESTE BAŞLA

  ÖDÜLLÜ SORU

  Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

  'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

  “Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

  Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

  Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


  The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963