scorecardresearch.com Türkmen Çilesi ve Tüm Orta Doğu Kitapları Radikal Kitap'ta!
Türkmen Çilesi

Türkmen Çilesi

Yazar : Kerkük Türkmenoğlu

Sayfa Sayısı : 160

Yayınevi : BİLGEOĞUZ YAYINLARI

Tür : Orta Doğu

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Fedakarlık ve Istırap (Çile) :
Irak Türkmenlerinin hayatta kalma mücadelesi, çağdaş Ortadoğu''da pek çok olaya ışık tutacak emsalsiz bir örnek teşkil etmektedir.
Türkmenlerin Irak''taki varlığı, ülkenin üçüncü en büyük etnik grubu olmalarına rağmen hemen her platformda görmezden gelinmektedir.
Batı tarafından unutulan ve diğer gruplara göre daha az bilinen Türkmen toplumunu tam olarak anlamak, tanımak ve onların kendi haklarını temsil edebilmelerini sağlamak, Irak''ı huzurlu bir geleceğe kavuşturmanın en önemli adımlarından biridir.
Bu kitabın amacı, kuzey Irak''taki siyasi bölünmeyi ve Irak''ın bütün tarihini anlatmak değildir.
Amaç, Irak''ta yaşananların, bugüne kadar birbirini izleyen zalim rejimler altında; boyun eğdirilen ve zulme uğrayan Türkmen halkının bakış açısından değerlendirilmesini sağlamak ve bunun yanında Türkmenlerin post-Saddam döneminde yeni bir kimlik uğruna besledikleri umutları anlatmaktır.
Bu kitap, ITC''nin (Irak Türkmen Cephesi) yurt dışındaki ofisleri ve Türkiye Temsilciliğinin işbirliği ve çabalarıyla hazırlanmıştır.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963