scorecardresearch.com Ortadoğuda Oynanan Kirli Oyunlar ve Tüm Orta Doğu Kitapları Radikal Kitap'ta!
Ortadoğuda Oynanan Kirli Oyunlar

Ortadoğuda Oynanan Kirli Oyunlar

Yazar : Erdal Şimşek

Sayfa Sayısı : 240

Yayınevi : NEDEN KİTAP

Tür : Orta Doğu

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.

 • Türkiye Ortadoğu''daki savaşın neresinde?
 • Türk suları savaş sebebi olacak mı?
 • BOP, kimlerin çıkarlarına hizmet için hazırlanmış bir projedir?
 • ABD-İsrail-İran ortaklığı ve Ortadoğu''da oynanan kirli oyunlar…
 • FKÖ ve İsrail''in, HAMAS''a karşı ortak komploları…
 • Ortadoğu petrollerini kimler, nasıl kullanıyor?
 • Atatürk''ün Filistin politikası…
 • ABD İRAN ortak projesi olan Safevi Şiası Ortadoğu''da yeni bir savaşın başlangıcı mı olacak?
  “Emperyalistler çok iyi biliyorlardı ki, eğer Arapların birleşmesini önlemek için bir şey yapmazlarsa, Atlantik''ten Hint Okyanusu''na, Anadolu sınırlarından Ekvator''a kadar uzanan bir güçlü devlet içinde, birleşik bir Arap ulusu yükselebilirdi. Böyle bir olasılık, fiyatı ne olursa olsun hiç şüphesiz engellenmeliydi. İsrail, böyle yaratıldı!”
  Yıllardır bağımsızlık mücadelesi veriyor Filistin… Savaşarak… Direnerek... Yıllardır Ortadoğu''da insanlar ölüyor, öldürülüyor… Peki neden? Anayurtlarından edilmek istenen Filistinliler, kimlerin çıkarları için bu vahşeti yaşıyor? Neden Ortadoğu''da ölüm, kan ve gözyaşı dinmiyor? Egemen güçlerin oyun sahası Ortadoğu''da yaşanan bu vahşete, dünya neden sessiz kalıyor? Bu kitap, Ortadoğu''da yaşananları tüm çarpıcılığıyla gözler önüne seriyor. Ortadoğu''da direnişçiler, çeteler, işgalciler ve bütün taraflarla yapılan görüşmeler sonucunda hazırlanan bu kitapla, Ortadoğu gerçeği aydınlanıyor ve Filistin''in çığlıkları yankısını buluyor
 • YORUM YAZ

  Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
  Eğer üye değilseniz üye olunuz.

  DİĞER KİTAPLAR

  H.P. Lovecraft testi

  H.P. Lovecraft testi

  İyi ki doğdun Lovecraft

  Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

  TESTE BAŞLA

  ÖDÜLLÜ SORU

  Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

  'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

  “Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

  Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

  Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


  The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963