scorecardresearch.com Orta Doğu Özel Set 3 Kitap ve Tüm Orta Doğu Kitapları Radikal Kitap'ta!
Orta Doğu Özel Set 3 Kitap

Orta Doğu Özel Set 3 Kitap

Yayınevi : PEGASUS YAYINLARI

Tür : Orta Doğu

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


İSRAİL NASIL KAYBETTİ ?
PENTAGON'UN İRAN OPERASYONU
TÜRK ORDUSUNUN KUZEY IRAK OPERASYONLARI

İSRAİL NASIL KAYBETTİ ?
 • Ortadoğu Sorununa İlişkin 4 SORU Richard Ben Cramer İsrail Nasıl Kaybetti kitabında yaklaşık kırk yıldır yılan hikayesine dönmüş olan İsrail ,Filistin ve Ortadoğu arasındaki dört sorunu analiz etmektedir:
 • I.İsrail neden önemlidir?
 • II.Filistinlilerin neden bir devleti yoktur?
 • III.Bir Yahudi devleti nedir?
 • IV.Neden barış olmamaktadır?
 • Kişisel gözlemleri ve keskin ve zekice görüşleriyle, Cramer İsrail’in Altı Gün Savaşları’nda ele geçirmiş olduğu toprakların elde tutma konusunda ruhunu kaybettiğini iddia etmektedir. İsrail, Filistinlilerden hiç de aşağı kalmayacak şekilde, bu işgalin bir kurbanı olmuştur. Cramer ilk kez olarak işgalin neden sürdüğünü ve hem Arap hem de Yahudi topluluklarında neden olduğu tahribat konusunda bilinmeyenleri anlatmaktadır.
 • Cramer’in bu topluluklara ilişkin portresi zamandan bağımsızdır. Gözlem ve tartışmalar yirmi beş yıl önce Orta Doğu’da yaptığı röportajlar ile Pulitzer Ödülü kazanmış olan Cramer’in keskin bakış açısını gözler önüne sermektedir. Sonuç hem ısının hem de ışığın üretilmesinin amaçlandığı şaşırtıcı ve haz verici bir okuma metni olmuştur. Bu kitap konuya ilişkin konuşulanları değiştirecek derecede keskin bir gazetecilik örneğidir.
 • RICHARD BEN CRAMER 1979 yılında Orta Doğu’da yaptığı röportajlar ile Pulitzer Ödülü kazanmıştır. Onun gazetecilik yazıları Time, Newsweek, New York Times magazine, Esquire ve Rolling Stones’da yayınlanmıştır. Cramer bestseller Joe DiMaggio: The Hero’s Life ve çağdaş Amerikan politikasının klasik yapıtı olan What It Takes: The Way to the White House kitaplarının yazarıdır. Cramer Maryland’in doğu sahilinde yaşamaktadır.

  PENTAGON''UN İRAN OPERASYONU
 • Ortadoğu'nun Kaderini Değiştiren Darbe AMERİKA VE İRAN GERGİNLİĞİNİN ZİRVEDE OLDUĞU ŞU GÜNLERDE MERAKLA VE HEYECANLA OKUYACAĞINIZ BİR KİTAP
 • CIA darbe sırasında Newsweek Dergisi'ni ve Amerikan AP ajansını nasıl kullandı?
 • CIA'ya bağlı karikatüristler, "Kızıl Domuz" olarak kimi çizdi?
 • CIA, darbe için İran'da kimlere ne kadar rüşvet verdi?
 • İran'da yapılan darbede merkezi üs olarak neden Kıbrıs seçildi?
 • İran'daki hangi aşiretin 4 adamına CIA tarafından telsizle haberleşme eğitimi verildi?
 • ABD, darbeden önce İran''ın hangi bölgelerine silah, para ve altın gömdü?
 • Başbakan Musaddık, darbeden birkaç gün önce milletvekillerine neyi itiraf etti?
 • İngilizler'in işlettiği İran petrolü, darbeden sonra kimlere, nasıl pay edildi?
 • Amerikan ajanları, 1950 yılında Kuzey Irak dağlarında, sırtlarındaki teyplerle ne arıyorlardı?
 • CIA ajanları, hemen yanıbaşımızda askeri bir darbe yaparken Türkiye'nin ABD'den gelecek askeri yardım katır ve eşeklerini beklediği doğru mu?
 • Türkiye, CIA'nın askeri bir darbeyle devirdiği Türk asıllı İran Başbakanı Dr. Musaddık'a neden sahip çıkmadı?
 • İran, 1940'lardan beri Rusya'daki 12 ton altınını neden hala alamıyor? CIA'nın ilk yurtdışı operasyonu olan bu darbeden Pentagon'un çıkardığı dersler nelerdir?
 • Pentagon'un İran Operasyonu'nun bugüne yansımaları nelerdir?

  TÜRK ORDUSUNUN KUZEY IRAK OPERASYONLARI

  TÜRK ORDUSU’NUN KUZEY IRAK OPERASYONLARI
  Prof. Dr. Ümit ÖZDAĞ
  Kahraman Türk Ordusu’nun Kuzey Irak’ta PKK’ya karşı yaptığı büyük operasyonlar, terör örgütü PKK’ya indirilen büyük darbeler, belgeler ışığında soluk soluğa okuyacağınız müthiş bir kitap
  “Bugün Irak’ın kuzeyinde olup bitenleri anlamak için bölgenin tarihini, bu tarih içinde rol oynayan aktörlerin davranış biçimlerini, ihanetlerini, yalanlarını, ilkelerini, ilkesizliklerini anlamak zorunludur. Keza Türkiye’nin bugün ki, politikasını anlamak da ancak tarihsel süreklilik içinde mümkündür. Oysa bugün yaygın basın yayında “yanlış sorular” ortaya atılarak sözde “doğru cevaplar” bulunmaya çalışılmaktadır. Yanlış soruların başında “Kuzey Irak’a girince terör bitecek mi?” sorusu gelmektedir. Bununla bağlantılı olarak “Kuzey Irak’a 24 kez girdik terör bitti mi?” sorusu ortaya atılmaktadır.
  Oysa yanlış sorulara doğru cevap vermek mümkün değildir. Ancak eğer yanlış soruları soranlar eğer kör cahil değiller ise doğru değil yanlış cevaplar almak için yanlış sorular sormaktadırlar. Kuzey Irak’a bir kez girmekle terör bitmez ancak bu kitap okununca bir kez daha görülecektir ki, belirli bir sistem dahilinde yapılan sınır ötesi harekatlar ile Türkiye 1990’lı yıllarda PKK’nın bel kemiğini kırmış, askeri olarak bitirme noktasına getirmiş, örgütün birinci adamı A. Öcalan ve ikinci adamı Ş. Sakık’ı yakalamıştır. Öyle ise önce doğru soru sorulmalıdır. Doğru cevap ise sadece iyiniyetle değil bilgi ile bulunur.”
 • YORUM YAZ

  Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
  Eğer üye değilseniz üye olunuz.

  DİĞER KİTAPLAR

  H.P. Lovecraft testi

  H.P. Lovecraft testi

  İyi ki doğdun Lovecraft

  Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

  TESTE BAŞLA

  ÖDÜLLÜ SORU

  Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

  'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

  “Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

  Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

  Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


  The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963