scorecardresearch.com İsrail'in Nükleer Silah Cephaneliği ve Tüm Orta Doğu Kitapları Radikal Kitap'ta!
İsrail'in Nükleer Silah Cephaneliği

İsrail'in Nükleer Silah Cephaneliği

Yazar : Yılmaz Dikbaş

Sayfa Sayısı : 268

Yayınevi : ASYA ŞAFAK YAYINLARI

Tür : Orta Doğu

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.

 • Araplar petrole sahip olabilirler, ama kibrit bizim elimizdedir!"
  - Ariel Şaron

  "İsrail, bugüne kadar nükleer silahlara sahip olmadığı konusunda bir ''belirsizlik politikası'' izlemiştir. Böyle yapmakla İsrail kendi kendisini aldatmaktadır. Tüm dünya İsrail''in büyük bir cephaneliğe sahip olduğunu ve bu cephanelikte atomik, biyolojik ve kimyasal silahlar bulunduğunu çok iyi biliyor. Bu durumun Orta Doğu''da silahlanma yarışına neden olduğunu da biliyor!"
  - İssam Mahoul, İsrail Parlamentosu Knesset''te Hadaş Partisi Milletvekili

  "Ben, Dimona''daki nükleer reaktörü alıp götürmelerini istiyorum. Daha da ötesi, ben onların bu reaktörü parçalayıp yok etmesini istiyorum. Daha da ötesi, tıpkı Irak reaktörünü parçalayıp yok ettikleri gibi, İsrail nükleer reaktörünü de parçalayıp yok etmelerini istiyorum."
  - Mordehay Vanunu, İsrail Nükleer Tesislerinde 10 yıl çalışmış Yahudi asıllı teknisyen

  "Elbette İran''ın nükleer silahlara sahip olmasını istemiyoruz. Onların bu tür silahlar üretip üretmediğini de bilmiyorum. Ama şunu söyleyebilirim ki, eğer İranlılar nükleer silah üretmiyorlarsa, aptaldırlar!"
  - Martin van Creveld, İsrail''in önde gelen askeri tarihçisi

  "İsrail''in 200-300 nükleer bomba üretmiş olması deliliktir!"
  - İssam Mahoul, İsrail Parlamentosu Knesset''te Hadaş Partisi Milletvekili

  "Tüm dünya, Vanunu''nun etrafında kenetlenmeli ve İsrail''in nükleer güce sahip bir devlet olduğunu ve elinde boyutları giderek artan büyük bir nükleer silah cephaneliği bulunduğunu resmen kabul etmesi sağlanmalıdır."
  - Daniel Ellsberg, Pentagon danışmanı

  "Bazı İsrailliler, İsrail ile yapılmış çok sayıda anlaşmanın, seçimle gelmiş Türk hükümetince değil de Türk askeriyesi tarafından ısrarla istenmiş olmasına dikkati çekerek, bu anlaşmaların kırılganlığının kaygı yarattığını vurgulamaktadırlar."
  - Dr.Daniel Pipes, Yahudi araştırmacı - yazar, Orta Doğu tarihi akademisyeni

  "İranlı nükleer bilim adamlarını ya da teknisyenlerini, ya hırpalayalım ya da öldürelim!"
  - Prof.Dr.Michael Eisenstadt, The Washington Institute''nin üst düzey danışmanı

  "Sivil amaçlı bir nükleer enerji programına sahip olmak, İran''ın hakkıdır."
  - Jack Straw, İngiltere Dışişleri Bakanı

  "Türkiye; Suriye ve İran''a antipati duymaktadır."
  - Genelkurmay II. Başkanı Orgeneral Çevik Bir

  "ABD-Türkiye ilişkilerinde laiklik ilkesine bağlılık, bir koşul değildir."
  - Nicholas Burns, ABD Dışişleri Bakanlığı sözcüsü

  "Bush yönetimini asıl korkutan, İran''ın nükleer silahlara sahip olma olasılığı değil, dünyanın dördüncü en büyük petrol üreticisi İran''ın, doları bırakıp Avro''ya geçerek dünya ticaretinde doların tekelini kıracak olmasıdır."
 • YORUM YAZ

  Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
  Eğer üye değilseniz üye olunuz.

  DİĞER KİTAPLAR

  H.P. Lovecraft testi

  H.P. Lovecraft testi

  İyi ki doğdun Lovecraft

  Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

  TESTE BAŞLA

  ÖDÜLLÜ SORU

  Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

  'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

  “Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

  Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

  Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


  The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963