scorecardresearch.com Euro – Dolar Savaşı Kurbanı İki Ülke: Abd Ve İran ve Tüm Orta Doğu Kitapları Radikal Kitap'ta!
Euro – Dolar Savaşı Kurbanı İki Ülke: Abd Ve İran

Euro – Dolar Savaşı Kurbanı İki Ülke: Abd Ve İran

Yazar : Doç. Dr. Yaşar Onay

Sayfa Sayısı : 256

Yayınevi : NEDEN KİTAP

Tür : Orta Doğu

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.

 • Amerika Birleşik Devletleri İran''ı Vuracak mı?
 • İran Ordusu Molla Rejimine Sadık mı?
 • Ortadoğu Coğrafyasının Diğer Oyuncuları ve Bölgeye Yönelik Politikaları
 • Afrika Enerji Kaynakları, Ortadoğu Enerji Kaynaklarının Alternatifi mi?
 • Ahmedinecad''ın Başkan Bush''a Mektubu
 • İran''ın Nükleer Güç Olmasında ABD''nin Rolü
 • İslam Devrimi Sonrasında İran''ın Nükleer Çalışmaları euroya karşı savaşıdır.”
  “ABD''nin Irak''taki haksız işgalinin, ABD açısından büyük yaşamsal önemi vardı. Söz konusu neden, Irak''ın nükleer, kimyasal, biyolojik silahları ya da sahip olduğu zengin enerji kaynakları olmayıp, doğrudan ABD''nin geleceği ile ilgiliydi. Saddam Hüseyin''in ani bir kararla petrol birim fiyatı olarak dolardan euroya geçtiğini açıklaması, bugün Irak''ta yaşanan dramın gerçek nedeniydi. Euronun doların yerini alması, ABD''nin dış borçlarını ödeyebilmek için euro satın almak zorunda kalacağı anlamına gelir ki, bunun gerçekleşmesi durumunda, ABD ekonomisinin çökmesi kaçınılmazdır.
  Irak''ın maddi manevi ve tarihi değerleri yok edilip, ülke kan gölüne çevrildiyse, bugün de İran''a benzer nedenlerle müdahale edilmek üzeredir. Oysa ABD''nin İran''a yönelik başlatmak üzere olduğu savaşın da gerçek nedeni, dünya genelinde de parasal hegemonyanın sağlanma mücadelesidir; yani doların,
 • YORUM YAZ

  Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
  Eğer üye değilseniz üye olunuz.

  DİĞER KİTAPLAR

  H.P. Lovecraft testi

  H.P. Lovecraft testi

  İyi ki doğdun Lovecraft

  Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

  TESTE BAŞLA

  ÖDÜLLÜ SORU

  Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

  'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

  “Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

  Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

  Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


  The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963