scorecardresearch.com BEYNELMİLEL YAHUDİ ve Tüm Orta Doğu Kitapları Radikal Kitap'ta!
BEYNELMİLEL YAHUDİ

BEYNELMİLEL YAHUDİ

Yazar : Henry Ford

Sayfa Sayısı : 224

Yayınevi : ETKİN YAYINEVİ

Tür : Orta Doğu

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Sanayi dâhisi Henry Ford, meslek hayatının zirvesine ulaştığı zaman, bir komplo ile firmasının elinden alınarak tefecilere verilmesi konusunda, olağanüstü gayretler sarfedildiğini hisseder.
Ford’un düşüncesine göre, bu kirli işe alet olan kimseleri, kudretli yahudi patronları idare etmekteydi.
Bunun üzerine Ford, tanıdığı en yetenekli araştırmacıları davet ederek "Beynelmilel Yahudi"yi, bütün yönleriyle araştırmalarını ve hazırlayacakları raporları o zamanki “Ford Motor”nun yayın organı olan “The Dearborn Independent” gazetesinde yayınlanması hususunda kendileri ile bir anlaşma yapar. Bunun için de milyonlarca dolar para harcar.
Hazırlanan raporlar, dizi-yazı olarak gazetede yayınlandıktan sonra, kitap olarak da basılır ve dağıtılır.
Yahudi problemi ile ilgili bu rapor, okuyucuya ulaştığı anda, resmi yahudi kuruluşlarından korkunç bir tepki gelir. Bay Ford, akla ve hayale gelmeyecek şekilde her türlü tehdit ve iftiraya maruz kalır.
Baskıların ardı arkası kesilmeyince yayınlara son verilmesi ve çıkan sayıların imha edilmesi hususunda ilgili emir gelir. Eser, yahudiler ve adamları tarafından kitapçı dükkânlarından satın alınarak yakılır.
"Beynelmilel Yahudi"yi yayınlamış olmaktan dolayı Ford, kendinin ve şirketinin de akıbetini düşünerek özür dilemek zorunda kalır. Ve suçu da emrindeki çalışanlara yükler. Özür dileme yazısını imzalayan Ford değil, şirket personellerinden Hanr Benned adında bir elemandır.
Mason teşkilatları ile bütün dünyayı kontrol altına almaya çalışan yahudilerin, Türkiye üzerindeki etkileri de son senelerde açıkça görülmektedir.
Bu eser, ABD ve diğer ülkelerde milyonlarca basılmış ve çok yankı uyandırmıştır.
Dün ne ise, bugün de aynı olan yahudiyi iyi tanımak için "Beynelmilel Yahudi"yi okumak gerekir.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963