scorecardresearch.com SUSURLUK'TAN ERGENEKON'A JİTEM GERÇEĞİ - CEM ERSEVER VE YEŞİL... (CD'Lİ) ve Tüm Örgütler & Gizli Servisler Kitapları Radikal Kitap'ta!
SUSURLUK'TAN ERGENEKON'A JİTEM GERÇEĞİ - CEM ERSEVER VE YEŞİL... (CD'Lİ)

SUSURLUK'TAN ERGENEKON'A JİTEM GERÇEĞİ - CEM ERSEVER VE YEŞİL... (CD'Lİ)

Yazar : Çetin Agaşe

Sayfa Sayısı : 280

Yayınevi : TRUVA YAYINLARI

Tür : Örgütler & Gizli Servisler

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Yoğun bir enformasyon ve dezenformasyon süreci yaşıyoruz. "Bilgiler" geliyor, "bilgiler" gidiyor. Birileri "alınıyor", birileri bırakılıyor, telefonlar dinleniyor, telefon kayıtları, sokak ortasına bırakılmış silahlar çıkıyor ve bir toplum paranoyaya sürükleniyor. Duygusuzlaşmak değil belki ama duyarsızlaştığımız kesin. Dünyalarımız bilinçli olarak mı düşük tutuluyor acaba? Herkes yakınındakini ısıran yılanın kendisine o an için dokumadığının mutlu avuntusunda, tabii yılanın zehirli dişlerini kendi bedeninde hissedene dek!
Çeteler devletleşirken, kocaman devlet bölünmeye çalışılıyor. Ya devletimizin vekilleri? Sırça köşklerinden ara sıra çıkıp, Meclis''e hır çıkarmaya gidip, dışarı çıkmışken de ahalinin gönüllerini alıyorlar bol keseden. Körlerle sağırlar birbirini ağırlıyor, bu teatral komedide.
“Cem Ersever ve Jitem Gerçeği” ile “Kod Adı Yeşil” birbirini bütünler nitelikte olduğundan, yeni bilgi ve gelişmeleri de dikkate alarak yeni baskılarında, her ikisini bir kitapta toplamaya karar verdim. Bunu yaparken de orijinal baskılarındaki dokunun bozulmamasına da özen gösterdim.
Gazeteci-Yazar olarak birkaç hassas konunun altını kalın çizgilerle çizerek, siz sevgili okurlarıma kolay gelsin diyeceğim. Ve bu kitabımızla birlikte Cem Ersever’in Belgeselini de hiç yayınlanmamış özel görüntülerle cd olarak vermekteyiz.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963