scorecardresearch.com Kim Korkar Masonlardan? ve Tüm Örgütler & Gizli Servisler Kitapları Radikal Kitap'ta!
Kim Korkar Masonlardan?

Kim Korkar Masonlardan?

Yazar : Alexander Piatıgorsky

Sayfa Sayısı : 503

Yayınevi : ALKIM YAYINLARI

Tür : Örgütler & Gizli Servisler

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.

 • Masonluk deyince aklınıza ne gelir? Gizli bir mabette toplanmış, kendi dışlarında hiç kimsenin bilmediği parolalarla, şifreli işaretlerle ayinler yapan tuhaf yabancılar mı?
 • Yüzyıllardır insanlık aleyhine komplolar kurmaktan bir an bile geri kalmamış "şer güçleri" mi? Yoksa her toplumun en seçkin kesimleri içinden gelen üyelerin birbirlerini kollamak ve kaydırmak amacıyla oluşturdukları bir zümre örgütlenmesi mi?
 • Prof. Piatigorsky, dünyanın belki de en çok tartışılmış "gizli" cemiyeti olan masonlara ve masonluk olgusuna "hadise", bir fenomen olarak bakıyor. Bir yandan olgunun nesnel tarihini, hangi koşullarda doğup geliştiğini, nasıl birtarihi ve felsefi çevreye oturduğunu ayrıntılı bir biçimde ele alırken, masonluğa dışarıdan bakanlarca yaratılmış efsaneleri, yalanları, komplo teorilerini de aktarıyor. Diğer yandan da masonluğun ritüellerini ve sembollerini içeriden bir bakışla, doğrudan "loca içi" metinlere dayanarak, en ince ayrıntılarına varıncaya dek anlatırken bu ritüelleri ve "masonik sır" kavramını kültür tarihi perspektifi içine yerleştirmeyi de ihmal etmiyor.
 • Masonluk üzerine kaleme ele alınmış en eksiksiz bilimsel çalışmalardan biri olan bu kitabı okuduktan sonra, masonlar hakkındaki fikirlerinizi gözden geçirmek zorunda kalacaksınız.
 • YORUM YAZ

  Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
  Eğer üye değilseniz üye olunuz.

  DİĞER KİTAPLAR

  H.P. Lovecraft testi

  H.P. Lovecraft testi

  İyi ki doğdun Lovecraft

  Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

  TESTE BAŞLA

  ÖDÜLLÜ SORU

  Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

  'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

  “Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

  Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

  Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


  The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963