scorecardresearch.com Katille Buluşma / Bir Jitem Dosyası: Musa Anter Cinayeti ve Tüm Örgütler & Gizli Servisler Kitapları Radikal Kitap'ta!
Katille Buluşma / Bir Jitem Dosyası: Musa Anter Cinayeti

Katille Buluşma / Bir Jitem Dosyası: Musa Anter Cinayeti

Yazar : Ersin Kalkan

Sayfa Sayısı : 224

Yayınevi : GÜNCEL YAYINCILIK

Tür : Örgütler & Gizli Servisler

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.

 • Tarih: 20 Eylül 19921. Kürt aydını Musa Anter öldürüldü. Cinayet kayıtlara "faili gayri muayyen" olarak geçti. Tarih: 25 Mart 2005. Musa Anter''in İsveç''te yaşayan kızı Rahşan Anter''in telefonu çaldı. Telefondaki arkadaşı babasının katillerinden birinin İsveç''te ailesiyel birlikte yaşadığını haber veriyordu. Tarih: 12 Ocak 2006. Gazeteci Ersin Kalkan''ın Tanıklığında Rahşan Anter babasının katiliyle buluştu. Söz konusu katil: Abdülkadir Aygan... - Siyasi serüvenine CHP''de başlamış. Duvarlara "Umudumuz Ecevit" sloganını yazarken vurulmuş. - Sonra akrabası olan Abdullah Öcalan''ın başında olduğu PKK''ya katılmış. - Kendi ifadesiyle o yıllarda altı ülkücüyü öldürmüş. Yakalanıp yargılanmış. İçeri girip çıkmış. - Askere gidince firar edip tekrar PKK''ya katılmış. Fakat örgütten kaçıp itirafçı olmuş. - JİTEM''in yedi kişilik çekirdek kadrosunda yer almış. - Binbaşı Cem Ersever''le birlikte çalışmış - Yeşil?in komutasında operasyonlara katılmış. - Ve, Türkiye''de derin devletin icraatlarına yönelik pek çok raporda ve iddianamede adı geçti. - Son olarak Şendinli İddianemesi''nde Yeşil ve Cem Ersever''le birlikte anıldı. İsveç''te gerçekleşen buluşmada Şemdinli''nin Mutkili Ali''sini, raporları, cinayetleri, Ersever''i, Yeşil''i, işkenceleri; Susurluk olayının en kritik cinayetini, öldürdüğü adamın kızının önünde bütün ayrıntılarıyla anlattı. Abdülkadir Aygan''ın anlattıkları, Musta Anter cinayetini ve ardından gelen bir dizi katliamı "faili gayrı muayyen" olmaktan çıkarıyor... Bundan sonrası adaletin işi...
 • YORUM YAZ

  Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
  Eğer üye değilseniz üye olunuz.

  DİĞER KİTAPLAR

  H.P. Lovecraft testi

  H.P. Lovecraft testi

  İyi ki doğdun Lovecraft

  Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

  TESTE BAŞLA

  ÖDÜLLÜ SORU

  Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

  'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

  “Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

  Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

  Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


  The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963