scorecardresearch.com Karakutu - Ergenekon’un Karanlık İsmi Tuncay Güney ve Tüm Örgütler & Gizli Servisler Kitapları Radikal Kitap'ta!
Karakutu - Ergenekon’un Karanlık İsmi Tuncay Güney

Karakutu - Ergenekon’un Karanlık İsmi Tuncay Güney

Yazar : Ayla Çınaroğlu

Sayfa Sayısı : 320

Yayınevi : KARAKUTU YAYINLARI

Tür : Örgütler & Gizli Servisler

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Türkiye gündemini sarsan Ergenekon operasyonu ve iddianamesi ile ortaya çıkan yasadışı yapılanmayı deşifre eden Tuncay Güney, okyanus ötesinden yaptığı her açıklamalarıyla dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor. Davanın seyrine tanıklık edenler tutuklu sanıkların ifadelerinden çok, Güney’in sorularının cevabını merak ediyor. Tehlikeli bir suç örgütünün bütün sırlarına vakıf olması Güney’in üzerini örten karanlık bir perde gibi duruyor. Peki Ergenekon örgütünü deşifre ettiği iddia edilen bu adam kim? Casusluk filmlerindeki karakterleri andıran usta bir figür mü, yoksa benzerine ancak hikayelerde rastlanan türde sanal bir kişilik mi?
Casusluktan, homoseksüelliğe kadar bir çok suçlamaya maruz kalan Güney, gerçekte kim?
Her açıklaması gündem yaratan Tuncay Güney’in iddiaları ne kadar doğru?
Mısır’da MOSSAD ajanı olmak suçuyla ceza aldığı halde İNTERPOL tarafından neden tutuklanmadı?
JİTEM’in işlediği cinayetler neler ve “Asit Çukurları” denilen mezarlar nerede?
CIA ajanı olduğu iddia edilmesine rağmen Tuncay Güney’in evine baskın yapan CIA ajanlarını şaşırtan şey ney?
Kanada’da yaşayan Güney’i MOSSAD’mı koruyor, yoksa sıradan bir vatandaş gibi mi yaşıyor?
Abdullah Öcalan tarafından MOSSAD ajanı ilan edilmesinin ardındaki gerçek ne?
Tuncay Güney’in yabancı istihbarat servisleri adına operasyonlar yürüttüğü doğru mu?
“Karakutu-Ergenekon’un Karanlık İsmi Tuncay Güney”, Ergenekon örgütünün gizemli tanığı Tuncay Güney üzerinden hareketle operasyonun bilinmeyen kodlarını çözerek perde arkasındaki bir çok ve olayı kimliği deşifre ediyor.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963