scorecardresearch.com Hz. Süleyman’ın Güç Simsarları - Masonluk, Kilise Ve Illuminati’nin Sırları ve Tüm Örgütler & Gizli Servisler Kitapları Radikal Kitap'ta!
Hz. Süleyman’ın Güç Simsarları - Masonluk, Kilise Ve Illuminati’nin Sırları

Hz. Süleyman’ın Güç Simsarları - Masonluk, Kilise Ve Illuminati’nin Sırları

Yazar : CHRISTOPHER KNIGHT, ALAN BUTLER

Yayınevi : DİNOZOR YAYINLARI

Tür : Örgütler & Gizli Servisler

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


MODERN DÜNYAYI ŞEKİLLENDİRMİŞ OLAN
GİZLİ TOPLULUK İLE İLGİLİ
ŞU ANA KADAR YAZILMIŞ EN KAPSAMLI
VE EN İLGİ ÇEKİCİ KİTAP!

Yayımlandığı yıl en çok satanlarda uzun zaman listenin başına yerleşmiş, uluslararası boyutta en çok satanlar listesine girmiş ve dünya çapında bir milyondan fazla satmış olan Hiram’ın Anahtarı’nın (The Hiram Key) yazarlarından, yine liste başı olmaya aday başka bir kitap.
Masonluğun arkasındaki kadim mirası gün ışığına çıkaran bir kitap olmakla birlikte Hiram’ın Anahtarı,  verdiği yanıtlardan çok gündeme,  daha fazla sorular getirmiştir.
Hz. Süleyman’nın Güç Simsarları Masonluk, Kilise ve Illuminati’nin Sırları, Masonik ayine göre Kral Süleyman tarafından kurulmuş olan eski bir ruhban sınıfının ilerleyişinin parçalarını bir araya getirmek amacıyla çok daha derinlemesine ve geniş çapta bir araştırmaya dayanılarak, kafalarda oluşan sorulara yanıt da vermek amacıyla yazılmıştır. 
Esrarengiz sembolleri,  gizli ayinleri ve son derece karmaşık görünen hiyerarşisi ile Masonluk, yüzyıllar boyunca dış dünyanın merakını cezp etmiştir.
Konuyla ilgili merak edilen olayları aydınlığa kavuşturan bu kitapta deneyimli iki araştırmacı olan Christopher Knight ve Alan Butler, günümüz Masonlarının, gizlilik içinde davranmaya zorlanmış olan eski bir papazlığın ruhani nesilleri olduklarını ortaya koyuyor. Ki bu papazlar gelecek olan Mesih’in doğumunu kehanette bulunmuştur ve Hz. İsa da misyonlarının bir parçasıdır. Hz. İsa’nın çarmıha gerilmesinden hemen sonra Romalılar tarafından yürütülen bir soykırım programıyla neredeyse silinip yok olmuşken; sonra, Feodal Avrupa’da din karşıtı olarak adlandırılmadan ve yeraltına inmeye zorlanmadan önce, büyüyüp eşi benzeri olmayan bir güç elde ettiler. Ama durdurulamadılar, büyümeye, gizlice çalışmaya devam ettiler, bazen kurumları yıkarak ve asla isim vermeden, amaçlarını gerçekleştirmek için gereken her şeyi yaptılar.


Hz. Süleyman’ın Güç Simsarları Masonluk, Kilise ve Illuminati’nin Sırları, Alan ve Butler ve Christopher Knight’ın on yıldır devam eden bir araştırmanın sonuncunda yazdıkları üçüncü kitaptır.
Dünyayı değiştirmeyi amaçlayan Kudüslü süper-papazlar grubunun baştan sona bütün hikâyesini anlatmak için kitap, 3000 yıl öncesinden başlamaktadır. Masonik ayine göre Kral Süleyman tarafından kurulmuş olan eski bir ruhban sınıfının ilerleyişinin parçalarını bir araya getirmek amacıyla adım adım ilerlemektedir. Shekinah adını verdikleri parlak bir yıldızın hareketleri ile ilgili sır taşıyan insanlar, neredeyse Yahudi mezhebi içinde bir mezhepti. Bu parlak astronomik mucize, kendisine adanan Süleyman’ın Tapınağı’nın bulunduğu Kudüs’ün gökyüzünde şafaktan hemen önce ışıklarını saçar ve tekrar büyük olayları müjdeleyen hayırlı zamanlarda ortaya çıkardı.
Bu gizli güç simsarlarının – ki onlara ‘Star Aileleri’ diyoruz – işareti, (Kudüs’ün enlemini astronomik terimlerle izah eden) altı uçlu bir yıldız meydana getirmek için birbiri üzerine binmiş iki eşkenar üçgendir.
Star Ailelerinin bu sembolü, dış dünyanın uzun süre bilgisi dışında kaldı, ta ki Avrupa ordularının, Star Ailesi’nin etkisiyle, ailelerin asırlar önce Roma hâkimiyeti altındayken sürüldüğü Kudüs’e yürüyüp kutsal şehri Müslümanların elinden aldıkları güne kadar. O zamanlar, Star Ailelerinin askeri kanadı – Tapınak Şövalyeleri – bu sembolü kullanırlardı. Bugün sembol Masonluk için önemli bir imgedir ve İsrail Hükümeti tarafından benimsenmiştir.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963