scorecardresearch.com Hizbullah / İşgalcilerin Korkusu Ortadoğu'nun Yeni Ordusu ve Tüm Örgütler & Gizli Servisler Kitapları Radikal Kitap'ta!
Hizbullah / İşgalcilerin Korkusu Ortadoğu'nun Yeni Ordusu

Hizbullah / İşgalcilerin Korkusu Ortadoğu'nun Yeni Ordusu

Yazar : Mehmet Ali Soydan, Halil Çelik

Sayfa Sayısı : 144

Yayınevi : BİREY YAYINCILIK

Tür : Örgütler & Gizli Servisler

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.

 • 12 temmuz 2006 tarihinde israilin iki askerinin kaçırılmasını gerekçe göstererek saldırdığı lübnan tarihin eşine az rastlanan bir yıkımla karşı karşıya kaldı. bu saldırılara karşı koyan lübnanın önemli hareketlerinden biri olan hizbullah’ ın lideri hasan nasrallah ise ‘biz ulusal onurumuzu ve vatanımızı korumak peşindeyiz diyerek israil’e karşı kahramanca bir direniş sergiledi. bu direniş tüm dünya tarafından dikkatle izlendi. İşgal altında yaşayanlara büyük bir morel oldu. işgalcilere karşı direnen ve işgalcileri korkutan buna karşılık ezilenlerin cesaretlenmesine de neden olan lübnan’daki bir direniş hareketinin kuruluş öyküsünü elbette yakından tanımak gerekir. işte bu direniş türkiye’de ilk kez genişçe bu kitapta ele alınmakta. ayrıca bu kitapta ortadoğu’nun bizim için önemi, geçmişte yaşanan talihsizlikleri ve pişmanlıkları, lübnan’da yaşanan 34 günlük işgalin perde arkasını, lübnan’a asker gönderme tartışmalarını, lübnan’daki hizbullah’ın türkiye’deki hizbullah farkını ve işgalcilere karşı direnmesiyle bir anlamda lübnan için bir kuavi milliye hareketi özelliğini de bu vesileyle okumuş olacağız.
 • hizbullah’ın kelime anlamı nedir?
 • hizbullah’ı kim kurdurdu?
 • hizbullah’ın amacı nedir?
 • hizbullah kurucularının özellikleri
 • hasan nasrallah’ın önemli açıklamaları
 • hizbullah ortadoğu’nun geleceğinde nasıl bir rol oynar?
 • hizbullah bir terör örgütü müdür yoksa bir halk hareketi midir? gibi soruların cevapları mehmet ali soydan tarafından yayına hazırlanan ve birey yayıncılık tarafından yayınlanan arap dünyasından dr. süleyman salih, dr. sami moubayed, dr. muhammed said idris, fehmi huveydi, prof .dr. muhammed nureddin, selim elhos, muhammed hüseyin fadlallah, dr. hasan hanefi, seyid zehra, ahmed ve ebu zeyd gibi bir çok yazarın yazılarından oluşuyor. kitabın çevirilerini ise de türk medyasında önemli çevirileri yayınlanan halil çelik yapmış.
 • YORUM YAZ

  Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
  Eğer üye değilseniz üye olunuz.

  DİĞER KİTAPLAR

  H.P. Lovecraft testi

  H.P. Lovecraft testi

  İyi ki doğdun Lovecraft

  Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

  TESTE BAŞLA

  ÖDÜLLÜ SORU

  Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

  'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

  “Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

  Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

  Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


  The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963