scorecardresearch.com Ergenekon'un Şifresi Agarta ve Tüm Örgütler & Gizli Servisler Kitapları Radikal Kitap'ta!
Ergenekon'un Şifresi Agarta

Ergenekon'un Şifresi Agarta

Yazar : Mustafa Karnas

Yayınevi : AKİS KİTAP

Tür : Örgütler & Gizli Servisler

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Düne kadar Asya''daki sıradağların içinde bulunduğu ileri sürülen bir yeraltı organizasyonu efsanesi olan AGARTA, Ergenekon iddianamesi ile gündeme damgasını vurdu.
İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı Aykut Cengiz Engin tarafından Ergenekon iddianamesinin açıklanması ve ardından ayrıntıların basında yer almasıyla birlikte, yeni bazı iddialar da gündeme geldi.
Mahkemeye sunulan iddianamede yer aldığı öne sürülen birbirinden çarpıcı iddialar 14 Temmuz''da basında yer aldı. Bu iddialar arasında en dikkat çekeni ise, AGARTA''ydı. Elde edilen bazı belgelerde, örgütün, bir tür tarikat gibi yapılanma içindde olduğu ve 600 yıllık geçmişe dayanan bu tarikatın adının “AGARTA”, yani Ergenekon olduğu ifade edildi.
Peki AGARTA neydi? Ergenekon''la ne ilgisi vardı? Efsane miydi? Yoksa gerçekten günümüze kadar süre gelen bir organizasyon muydu? Geçmişte ve günümüzdeki AGARTA''lı tanıdık yüzler kim?
Selçukluların ve Atatürk''ün AGARTA ile ilişkileri var mı?
Türkçe AGARTA''lıların dili mi?
Kapodokya''daki yeraltı şehirlerinin AGARTA ile ilgisi var mı?
Agartalılar şimdi neredeler?
Belki siz de bir Agartalısınız!..

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963