scorecardresearch.com Derin Güçlerin Gizli Ordusu - Gladio ve Tüm Örgütler & Gizli Servisler Kitapları Radikal Kitap'ta!
Derin Güçlerin Gizli Ordusu - Gladio

Derin Güçlerin Gizli Ordusu - Gladio

Yazar : Muhammed Kutlu

Sayfa Sayısı : 292

Yayınevi : KDD YAYINLARI

Tür : Örgütler & Gizli Servisler

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Şam ziyaretinde, birlikte bindikleri aracı Apo''nun evinin önüne çekerek, Hafız Esad''a suçüstü yapan Turgut Özal ve Hiram Abas''ın ölümleri bu olaydan mı oldu?

Turgut Özal''ın, hastaneye dört-beş saat önce katılaşmış cesedi mi kaldırıldı?
Özel Kuvvetler, sınırda Suriye savaş uçaklarının düşürdüğü zirai ilaçlama uçağının intikamını nasıl aldı?

Eşref Bitlis''in, düşecek olan uçağa binmeden önce, dönemin İçişleri Bakanı İsmet Sezgin''i ziyaretinde neler yaşandı? Bu görüşmenin tanığı ilk kez bu kitap için yaptığı açıklamada neler söyledi?

Eşref Bitlis''in bineceği uçağın bulunduğu askeri tesislerin nöbet çizelgesi nasıl değiştirildi? Nöbet çizelgesinin değiştirilmesi talimatı nereden geldi?

Akın Birdal''ın vurulduktan sonra kaldırıldığı Sevgi Hastanesi''ne gelen “Efsane Yarbay”, doktorlara neden “Akın Birdal yaşamazsa siz de yaşamazsınız” dedi?

Birdal''ı hastaneye yetiştiren UBA Haber Müdürü Veli Özdemir yüzünden UBA''nın akreditasyonunu iptal eden Genelkurmay Genel Sekreteri Erol Özkasnak, UBA muhabirini Genelkurmay''dan kovarken neler söyledi?

Dönemin İngiltere Dışişleri Bakanı Robin Cook, Akın Birdal''ı neden gizlice ziyaret etti? Osman Baydemir, tesadüfen orada bulunan gazeteciye ziyareti yazmaması için neler söyledi? Birdal''ı vuranlar, Robin Cook''un geldiği günün ertesinde nasıl kıskıvrak yakalandı?

KKTC''deki tatbikatta, dönemin Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Kıvrıkoğlu''nun kolunu sıyırıp, bir Albay''ı şehit eden kurşunla ilgili şüpheleri üzerine çeken Özel Kuvvetler timi, hangi uçak kazasında ortadan kalktı?
Bu kitabı okuduktan sonra, Türkiye''de birçok şeyi bilmediğinizi düşüneceksiniz…

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963