scorecardresearch.com CIA Ve Pentagon’un Gizli Dosyaları ve Tüm Örgütler & Gizli Servisler Kitapları Radikal Kitap'ta!
CIA Ve Pentagon’un Gizli Dosyaları

CIA Ve Pentagon’un Gizli Dosyaları

Yazar : Jim Marrs

Sayfa Sayısı : 460

Yayınevi : KESİT YAYINLARI

Tür : Örgütler & Gizli Servisler

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Amerikan Derin Devleti dendiğinde akla ilk gelen kuruluşlardır CIA ve Pentagon. Karanlık bir geçmişe sahip bu iki kuruluşun yapıp ettikleri hakkında çok iddialar ortaya atılır ama ya bu iddialar kanıtlanabilecek özelliklere sahip değildir ya da gerçeklerin kamufle edilmesine aracılık eder.
Elinizdeki kitabın yazarı ise Amerikan basının tanınmış, konusunda uzman simalarından. Amerikan ordusuna hizmet vermiş bir gazeteci olmasından dolayı iddialarını rahatlıkla temellendirebiliyor. CIA ve Pentagon’un kuruluşundan bu yana ilişkile-rini takip eden, Kennedy’nin öldürülmesiyle ilgili yazdığı kitabı Oliver Stone tarafından filimleştirilerek tarihe geçen Jim Marrs, ortaya koyduğu gerçekçi yaklaşımları, gazeteci perspektifi ve muhalif tutumuyla ABD’de haklı şöhreti yıllar önce yakaladı.
Büyük bir yalan, kamuflaj ve aldatma operasyonu olan 11 Eylül 2001 günü meydana gelen olaylara ilişkin gün yüzüne çık-mamış ifşaat, bilgi, belge ve yorumlarıyla Jim Marrs şu ana kadar var olan bütün önyargıları sarsacak bir eserle okuyucunun karşısına çıkıyor. ABD’de satışı 1 milyonu geçen kitabında Marrs, Afganistan’ın işgali ve uyuşturucu ticaretinde Amerikan istihbarat örgütlerinin rolünü anlatırken okuyucuya sunduğu yorumlarla bütünlüklü bir tablonun oluşturulmasına çalışıyor. Pearl Harbour’dan bu yana Amerikan Derin Devleti’nin içinde bulunduğu komploları, yasa dışı işleri bütün ayrıntılarıyla açıklayan yazar geleceğe de ışık tutuyor.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963