scorecardresearch.com BİR GİZLİ SERVİS MENSUBUNUN ANILARI (ÇUVALDIZ-I) ve Tüm Örgütler & Gizli Servisler Kitapları Radikal Kitap'ta!
BİR GİZLİ SERVİS MENSUBUNUN ANILARI (ÇUVALDIZ-I)

BİR GİZLİ SERVİS MENSUBUNUN ANILARI (ÇUVALDIZ-I)

Yazar : Yılmaz Tekin

Sayfa Sayısı : 222

Yayınevi : Ümit Yayıncılık

Tür : Örgütler & Gizli Servisler

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.

 • Milli İstihbarat Teşkilatı nda dolu dolu geçen uzun yıllar... Duyulan, görülen ve çoğunlukla doğrudan yaşanılan onca ciddi ve önemli olay!... Her olay bir anı... Her anı bir gerçek!... Bir de ortada "Çuvaldız"... hani, hak edenler için!..
 • Yılmaz Tekin, üç kitapta topladığı anılarını kaleme alma amacını, "Böyle yazıların kolay yazılmadığını biliyorum... Ama, doğulusu-batılısı, gurbetçisi-göçmeniyle... sağcısı solcusu, fakiri-zenginiyle... genç-yaşlı, resmi-sivil bütün ülke insanlarının yeteri kadar gözyaşı döktüğünü gördüğüm için, onların biraz olsun gülümserken düşünmelerini istedim..." şeklinde açıklıyor.
 • İlk gençlik yıllarından titizlikle seçip bir dantel gibi işlediği birkaç mizah damlasını, bu kitabında toplayarak, toplumun "cıss..." diye bildiği kurumun öykülerini yine topluma aktarırken, aynı zamanda bir ilk e imza atıyor.
 • Tekin in öyküleri için ipucu isteyenlerin, "içindekiler" bölümüne göz atmaları yeterli!...
 • Nefes almadan bir çırpıda okuyabileceğiniz bir kitap...
 • YORUM YAZ

  Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
  Eğer üye değilseniz üye olunuz.

  DİĞER KİTAPLAR

  H.P. Lovecraft testi

  H.P. Lovecraft testi

  İyi ki doğdun Lovecraft

  Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

  TESTE BAŞLA

  ÖDÜLLÜ SORU

  Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

  'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

  “Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

  Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

  Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


  The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963