scorecardresearch.com BİR GİZLİ SERVİS MENSUBUNUN ANILARI (ÇUVALDIZ - III) ve Tüm Örgütler & Gizli Servisler Kitapları Radikal Kitap'ta!
BİR GİZLİ SERVİS MENSUBUNUN ANILARI (ÇUVALDIZ - III)

BİR GİZLİ SERVİS MENSUBUNUN ANILARI (ÇUVALDIZ - III)

Yazar : Yılmaz Tekin

Sayfa Sayısı : 222

Yayınevi : Ümit Yayıncılık

Tür : Örgütler & Gizli Servisler

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.

 • Ve maraton sona erdi... Ekim 1999 yılıdna start alan ve daha ilk etapta, karşısına çıkan "Toplatma Kararı" ve "Ağır Ceza da Yargılanma" engellerine karşın, "Özgün Bir Savunma" ile "Beraat Kararı"na ulaşılan yolda, sonraki üç etap da tamamlandı ve bitiş çizgisine varıldı. İki yıl süren bu koşuda; "Bir Gizli Servis Mensubunun Anıları - Çuvaldız" ana başlığı altında, "Meslekte İlk Yıllar"la başlayıp "Kalem Artığı Öyküler"le devam eden ve "Olgunlaştıran Yıllar"la doruğa ulaşan bu anı maratonu, "Çağrıştıran Yıllar"la noktalanıyor.
 • Yılmaz Tekin bu kitabında; okuyucularını, Bulgaristan, Macaristan, Almanya, Fransa ve İngiltere de yaşadığı, birbirinden güzel ve tabii ki çok özel anılarıyla buluşturuyor. Her nedense, büyük bir inatla, Avrupa daki farklı kültür ve milli oluşumları tek bir pencereden görmekte direnen kişilerin, söylemlerinin yeniden irdelenmesine yarıyacak ipuçlarını veriyor. Özellikle; değişik birçok ülkenin yanı sıra, ağırlıklı olarak Almanya da yaşayan Türk toplumunun büyük bir çoğunluğunun, "Siyasi İslam"ın baskısıyla nasıl bir "Ekonomik İslam" modeli oluşturduğunu, yerli uzantılarını, çıkar ilişkilerini, devletin el atamadığı ve hiçbir zaman da atamayacağı kurumların faaliyetlerini gözler önüne seriyor. Sonra da ekliyor: "Bizim işler anlatmakla bitmez! Eee... ne de olsa, masallar ve hayaller ülkesinde yaşıyoruz. Çevremizde, siyasi ve ekonomik şaklabanlar, gerçek tanımından uzak, sanatsal soytarılar kol gezmekte! Yine de herkes, kişisel çıkarlardan uzak, üzerine düşeni yapsa, belki bir şeyler düzelir!.." diyor. Ve maraton bitse de, yarış devam ediyor...
 • YORUM YAZ

  Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
  Eğer üye değilseniz üye olunuz.

  DİĞER KİTAPLAR

  H.P. Lovecraft testi

  H.P. Lovecraft testi

  İyi ki doğdun Lovecraft

  Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

  TESTE BAŞLA

  ÖDÜLLÜ SORU

  Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

  'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

  “Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

  Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

  Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


  The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963