scorecardresearch.com Teori Ve Uygulamalar İle Tcp / Ip Ve Ağ Güvenliği ve Tüm Network Kitapları Kitapları Radikal Kitap'ta!
Teori Ve Uygulamalar İle Tcp / Ip Ve Ağ Güvenliği

Teori Ve Uygulamalar İle Tcp / Ip Ve Ağ Güvenliği

Yazar : Can Okan Dirican

Sayfa Sayısı : 440

Yayınevi : AÇIK AKADEMİ YAYINLARI

Tür : Network Kitapları

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.

 • İnsanoğlu yaşadığı doğanın bir parçasıdır. Bu nedenle meydana getirdiği yapıların ve tasarımların içinde bulunduğu dünyadan soyutlanması düşünülemez. İnsanlar aralarında anlaşabilmek için dilleri yaratmıştır. Farklı milletler arasında iletişimin artmasıyla diller arasında dönüşümü sağlayabilecek tercümanlık kavramı ortaya çıkmıştır.

  "TCP/IP" kavramı da insanoğlunun yaşadığı çevresel etkilerden yola çıkarak, farklı işletim sistemleri ve farklı ağ yapıları arasında haberleşme ihtiyaçlarını gidermek üzere tasarlanmıştır.

  Genel olarak iki bölümde incelenebilecek olan kitabın birinci bölümü OSI modeli ve TCP/IP protokolü içerisinde yer alan her yapının ayrıntılı bir biçimde incelenmesini ve bilgisayar ağları içerisinde akan verilerin fiziksel katmandan, kullanıcının algılayabileceği yapıya dönüşüneyece kadar geçen zaman içerisinde meydana gelen dönüşümleri kapsamaktadır. Bilgisayar ağları ve haberleşmesi hakkında ayrıntılı bilgilere yer veren kitap protokol başlık yapılarına ve ağ üzerinde verilerin iz sürümüne de yer vermektedir. RFC yayınlarına bağlı kalınarak hazırlanmış bu kitap üniversitelerin "Bilgisayar Ağları" dersi için kaynak eser niteliğindedir. Kitap içerisinde işlenen diğer konular ise bilgisayar ağları üzerinde meydana gelebilecek saldırılar ve bunlara karşı alınabilecek önlemlerdir.
 • YORUM YAZ

  Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
  Eğer üye değilseniz üye olunuz.

  DİĞER KİTAPLAR

  H.P. Lovecraft testi

  H.P. Lovecraft testi

  İyi ki doğdun Lovecraft

  Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

  TESTE BAŞLA

  ÖDÜLLÜ SORU

  Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

  'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

  “Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

  Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

  Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


  The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963