scorecardresearch.com Hp Proliant Sunucu Sistemleri ve Tüm Network Kitapları Kitapları Radikal Kitap'ta!
Hp Proliant Sunucu Sistemleri

Hp Proliant Sunucu Sistemleri

Yazar : ALİ SAMAY, AHMET TOPRAKÇI

Sayfa Sayısı : 259

Yayınevi : BİLGE ADAM YAYINLARI

Tür : Network Kitapları

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


"Günümüzün masaüstü bilgisayarları, göz ardı edilemeyecek düzeyde yüksek işlem kapasitelerine sahip olsalar bile yine günümüzün iş süreçlerini karşılayacak yüksek performans, güvenilirlik, 7/24 kullanılabilirlik gereksinimlerini sağlayamazlar. Bu amaçla farklı teknolojilere ve mimarilere ihtiyaç vardır. Sunucular aynı anda birçok uygulamayı çalıştırır ve birçok kullanıcının isteklerine cevap verir. Sunucu sistem mimarisi, sistemin performansının en üst düzeye çıkartılabilmesi için, verilerin erişilip işlenmesi aşamalarına etki edebilecek dar boğazların en düşük seviyeye çekilmesi esas alınarak tasarlanır. ProLiant ailesi X86 mimarisi tabanında Intel ve AMD işlemcilere sahip olup çok geniş çapta kullanım alanı bulmuş sunuculardır.

Bu kitapta, genel sunucu mimarisinin temellerini öğrenecek, ProLiant sunucuların kurulumu ve yapılandırılmasında ustalaşacaksınız. Ayrıca, HP’nin sunucu depolama teknolojileri ve HP ProLiant sunucuların yönetimi konularında çok değerli bilgiler edineceksiniz.
* Grafikler ve ekran görüntüleriyle desteklenmiş konu anlatımı
* Adım adım ayrıntılı ve açıklamalı örnekler
*
Konu anlatımlarında tavsiyeler ve ipuçları"

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963