scorecardresearch.com Bilgisayar Ağları Ve Ağ Güvenliği ve Tüm Network Kitapları Kitapları Radikal Kitap'ta!
Bilgisayar Ağları Ve Ağ Güvenliği

Bilgisayar Ağları Ve Ağ Güvenliği

Yazar : Osman Uçan, Onur Osman

Sayfa Sayısı : 370

Yayınevi : NOBEL YAYIN EVİ

Tür : Network Kitapları

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.

Ülkemizde, bilgisayar ağları ve ağ güvenliği ile ilgili güncel konuları kapsayan Türkçe ders kitabı sayısı yeterli değildir. Bu kitabın, öğrencilere ve genç bilim adamlarının Türkçe kaynak bulma problemlerine kısmen cevap verecektir. bu çerçevede kitap; mühendislik fakültelerinin, elektrik-elektronik, bilgisayar, bilişim mühendisliği bölümlerinde okutulmakta olan “Bilgisayar Ağları” derslerinde temel kaynak eksikliğini gidermek, genç bilim adamlarının güncel konularla ilgilenmelerini sağlamak ve öğrencilerin ve akademisyenlerin bu konuda Türkçe kaynak eksikliklerini gidermek amacıyla hazırlanmıştır.
Kitap; bilgisayar ağlarına giriş, katmanlar, protokoller ve arayüzler, akış kontrol mekanizmaları, TCP/IP protokol grubu, ağlar arası aygıtlar, kuyruk analizi, TCP/IP adresleme, temel IP yönlendirme, yönlendirme algoritmaları, yönlendirme protokolleri, asenkron iletim modu, optik bilgisayar ağları, evrensel gezgin iletişim sistemleri (GSM) bölümlerinden oluşmaktadır.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963