scorecardresearch.com Yönetim Muhasebesi (Yöneticiler İçin) ve Tüm Muhasebe - Finans Kitapları Radikal Kitap'ta!
Yönetim Muhasebesi (Yöneticiler İçin)

Yönetim Muhasebesi (Yöneticiler İçin)

Yazar : Prof. Dr. Süleyman Yükçü

Sayfa Sayısı : 752

Yayınevi : ALTIN NOKTA BASIM YAYIN

Tür : Muhasebe - Finans

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


“YÖNETİM MUHASEBESİ (Yöneticiler İçin)
Yönetim muhasebesinin tüm yeni konularını içermektedir. Maliyet kontrolü ve maliyet azaltmaya ilişkin birçok konu ayrıntılı incelenmiştir.
Bölüm sonlarında konuya ilişkin çözümlü ve çözümsüz sorular mevcuttur. Bu soruları inceleyen yönetici karar verme konusunda yargı yeteneğini geliştirebilir.
Bu kitap muhasebe konusunda kendini yetiştirmek isteyenler yanında yöneticilikte kendini geliştirmek isteyen tüm çalışanlara özellikle teknik yöneticilere, mühendislere çok yararlıdır. Her mühendisin okuması gereken bir çalışmadır.

KİTAPTA YER ALAN BAZI KONULAR
·          Maliyet Davranış Modelleri
·          Katkı Payı Ve Başa baş Noktası Analizi
·          Maliyet Hesaplama Sistemleri
·          Sorumluluk Muhasebesi Ve Transfer Fiyatlaması
·          JIT Ve Maliyet Muhasebesi
·          Maliyetler Ve İşletme Kararları
·          Fiyatlandırma
·          Müşteri Kârlılık Analizi
·          Değişim Mühendisliği
·          Maliyet Düşürme Teknikleri
·          Sermaye Bütçelemesi
·          Maliyet Yönetimi

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963