scorecardresearch.com Yönetici Sekreterliği (Yönetici Asistanlığı) ve Tüm Muhasebe - Finans Kitapları Radikal Kitap'ta!
Yönetici Sekreterliği (Yönetici Asistanlığı)

Yönetici Sekreterliği (Yönetici Asistanlığı)

Yazar : Hasan Tutar

Sayfa Sayısı : 440

Yayınevi : SEÇKİN YAYINLARI

Tür : Muhasebe - Finans

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Örgütler fiziksel, teknik ve sosyal sistemlerdir. Tüm sistemlerde eskime veya entropi kaçınılmaz olduğu gibi örgütlerde de entropi kaçınılmaz bir olgudur. Bu nedenle örgütlerin değişime uyum sağlamaya, değişimi yönetmeye, hatta değişimin öncüsü olmaya ihtiyacı vardır. Bu ihtiyaç örgütsel yenileşme ile başarılabilir. Örgütsel yenileşmede yöneticinin sağ kolu konumundaki yönetici sekreterlerine önemli görevler düşmektedir. Daha doğru bir ifadeyle örgütsel değişimi ve yenileşmeyi sağlayacak olanların başında yönetici asistanları gelmektedir. Zira örgütsel yenileşme örgütün, amaç, yapı, işlev ve süreçlerine ilişkin entropiyi ortadan kaldırmak ve örgütsel dinamizm sağlamak amacıyla yapılır. Örgütsel yenileşme hem örgütün, fiziksel hem de zihinsel yapısıyla ilgili yenileşmeyi içerir. Burada sayılan işlevler ve daha fazlası yönetici sekreterinin/asistanının iş tanımları arasındadır. Bu çalışmada sürekli olarak yönetici sekreterlerinin örgütsel yenileşmeyi sağlayabilmesi için, kurum ve kuruluşların değişime karşı reaktif (tepkisel) değil, proaktif (etkisel) yaklaşmalarının önemi vurgulanmaktadır. Zira değişimin yönetimi ancak bu şekilde mümkün olabilir. Çalışmada örgütsel yenileşme ve örgütsel dinamizim her zaman göz önünde bulunduruldu. Eserde, bilgi ve iletişim teknolojilerinin örgütsel alanda kullanımıyla birlikte ortaya çıkan “beceri ve nitelik açığını” ortadan kaldırmak temel bir amaç olarak ele alındı. Kitap bu anlamıyla hem bu dersi alan öğrenciler hem de uygulamalar için önemli bir kaynaktır.
Konu Başlıkları
-       Bilgi Çağı Örgütleri ve Yönetimi
-       Bilgi Çağında Yönetim ve Yönetici Sekreterliği
-       Yönetici Sekreterinin Özellikleri
-       Yönetici Sekreterliği Beceri ve Yetenekleri
-       Yönetici Sekreterinin Örgütsel Görevleri
-       Yönetici Sekreterinin İnsanı Tanıma ve Yönetme Becerisi
-       Yönetici Sekreterliği ve\nİnsan Kaynakları Yönetimi
-       Yönetici Sekreterliği ve Örgütsel Davranış Yönetimi
-       Yönetici Sekreterliği Moral ve Motivasyon Yönetimi
-       Yönetici Sekreterliğinde Verimlilik ve\nEtkinlik Yönetimi
-       Yönetici Sekreterliğinde İletişim ve\nHalkla İlişkiler
-       Yönetici Sekreterliğinde Sunu Teknikleri
Yönetici Sekreterliğinde İtibar ve İmaj Yönetimi

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963