scorecardresearch.com Yeni Ekonomide Müşteri İlişkileri ve Bilgi Teknolojileri ve Tüm Muhasebe - Finans Kitapları Radikal Kitap'ta!
Yeni Ekonomide Müşteri İlişkileri ve Bilgi Teknolojileri

Yeni Ekonomide Müşteri İlişkileri ve Bilgi Teknolojileri

Yazar : Serpil Ünal

Sayfa Sayısı : 124

Yayınevi : BETA YAYINLARI

Tür : Muhasebe - Finans

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.

Günümüzün rekabet koşullarında en iyi mal ya da hizmetlere sahipolmak, artık yeterli değildir. Çünkü, dünyadaki her türlü mal veya hizmeten kısa zamanda ve çok uygun maliyetlerle taklit edilebilmektedir. Önemliolan hızla değişen pazar koşullarında farklılığı yaratabilmektir. Farklılığı yaratmakise, ancak iyi müşteri ilişkilerine sahip olmakla mümkündür. Müşteriilişkilerinde iyi olmanın, müşteri değeri, müşteri sadakatini yaratmanın yoludoğru bilgiler ve doğru yöntemlerle kurulan iletişimdir. Bugünün bilişim teknolojileridoğru müşterilere, doğru iletişim kanalları ile ulaşmak ve elde edilenverileri doğru yorumlamak imkanını tanımaktadır. Böylece işletmeler,ileride alınacak işletme ve pazarlama kararlarının etkinliliğini artırmaktadır.Bilgi teknolojilerindeki gelişmeler ve bu teknolojilerin tüketiciler tarafındankullanımının artması işletmelerle müşteriler arasındaki iletişim yöntemlerinideğiştirmiştir. Müşterileri artık cep telefonlarında, facebook, twittergibi sosyal ağlarda aramak gerekmektedir. Bu nedenle artık pazar sanal dünyadadır,denilebilir. Sanal dünyadaki iletişim yöntemlerinin ortak özelliğiise, bilişim tabanlı teknoloji olmasıdır. Bu nedenle müşteri ilişkileri yönetimindeteknoloji vazgeçilemez bir unsurdur.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963