scorecardresearch.com Uluslararası İşletmecilik ve Tüm Muhasebe - Finans Kitapları Radikal Kitap'ta!
Uluslararası İşletmecilik

Uluslararası İşletmecilik

Yazar : Esin Can Mutlu

Sayfa Sayısı : 464

Yayınevi : BETA YAYINLARI

Tür : Muhasebe - Finans

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.

Uluslar arası İşletmecilik alanında çalışan akademisyenlerin ve uluslar arası piyasalarda faaliyetlerini yürüten işadamlarının kelime dağarcığında uzun zamandır yer etmiş olan “küreselleşme” terimi, günümüzde çok daha fazla küçülen ve yakın ilişkilerle birbirine bağlanan bir dünyayı ifade etmektedir. Uluslar arası şirketlerin bütçelerinin kimi dünya devletlerinin bütçelerinden fazla olduğu, uluslar arası şirketlerde ihtiyaç duyulan küresel nitelikli işgücünün dünyanın her köşesinde çalışma fırsatı bulduğu, New York’tan Pekin’e, Tokyo’dan Paris’e kadar yayılmış ve artık herkes için aşina olan dünya markalarının kendi sektörlerinde Pazar payı kapmak için yarıştığı günümüzde, küreselleşme kavramının evrensel ve kaçınılmaz bir sosyoekonomik trend yarattığı ve dünyanın yeni bir ekonomik sisteme geçişini işaret ettiği tartışma götürmez bir gerçektir. Bu ortamda dünyayı giderek küresel şirketlerin yöneteceği öngörüsü, neredeyse gerçek olmaktadır. Buna paralel olarak, dünyanın nereye gittiğini anlamak ve gelecekteki trendlere ışık tutmak açısından Uluslar arası İşletmecilik alanının, ne kadar önemli bir akademik disiplin olduğunun çoktan kanıtlandığını söylemek yanlış olmayacaktır. Özellikle bu kitabın yazıldığı ilk yıllarda Türkiye’de bu alanda yazılmış eserlerle karşılaşmak zorken, bugün Uluslar arası İşletmecilik konusunun üniversitelerimizde hem öğrencilerimizin, hem akademisyenlerimizin en çok ilgi duyduğu konulardan biri olduğunu görmek benim için büyük bir sevinç kaynağıdır.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963