scorecardresearch.com Uluslararası Denetim Standartlarına Göre Örnekleme ve Tüm Muhasebe - Finans Kitapları Radikal Kitap'ta!
Uluslararası Denetim Standartlarına Göre Örnekleme

Uluslararası Denetim Standartlarına Göre Örnekleme

Yazar : Murat Kiracı

Sayfa Sayısı : 249

Yayınevi : Detay Yayıncılık

Tür : Muhasebe - Finans

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.

Bu kitabın amacı, örnekleme konusunu, uluslararası denetim standardı ISA No 530 Denetim Örneklemesi standardına göre kontrol testleri ve maddilik testleri kapsamında ayrıntılı bir şekilde ele almaktır. Uluslararası denetim standardında ilgili konuda herhangi bir hükmün veya açıklamanın olmaması veyahut eksik görülen bir açıklamanın olması halinde ABD denetim standartlarından SAS No:111´deki hükümlerle konu açıklanmaya çalışılmıştır. Bu amaç doğrultusunda ilk olarak kitabın birinci bölümde muhasebe denetiminde örnekleme ve risk konusu denetim süreci içerisinde incelenmeye çalışılmıştır. İkinci bölümde ise örneklemeyle ilgili Dünya´da ve Türkiye´deki yasal düzenlemeler ve standartlar ele alınmıştır. Ayrıca bu bölümde kitaba ismini veren uluslararası denetim standartlarından örnekleme konusuyla ilgili ISA 530 nolu standart açıklanmıştır. Üçüncü bölümde ise, sonraki bölümlerde anlatılacaklar için bir alt yapı sağlaması için örnekleme konusuyla ilgili temel kavramlara yer verilmiştir. Dördüncü bölümde ise denetimde kullanılan istatistiksel ve istatistiksel olmayan örnekleme yöntemleri temel alınarak örneklem seçim teknikleri ve örnekleme yaklaşımları açıklanmıştır. (Tanıtım Bülteninden)

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963