scorecardresearch.com Temel Ve Tek Düzen Maliyet Muhasebesi ve Tüm Muhasebe - Finans Kitapları Radikal Kitap'ta!
Temel Ve Tek Düzen Maliyet Muhasebesi

Temel Ve Tek Düzen Maliyet Muhasebesi

Yazar : Muzaffer Civelek

Sayfa Sayısı : 312

Yayınevi : Detay Yayıncılık

Tür : Muhasebe - Finans

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.

Kitabın birinci kısmında genel bilgiler ve açıklamaları çok sayıda uygulama ile verilmiş, ikinci kısmında ise tek düzen hesap planının çerçevesini ve sırsına bağlı kalınarak, bol örnekli ve ayrıntılı açıklamalar yapılmıştır. Uygulama alanını genişletmek amacıyla bölüm sonlarına yanıtlı ve yanıtsız sorular konmuştur. Ders kitabı olmasının yanı sıra KPSS, Müfettişlik, Uzmanlık ve Denetmenlik sınavlarına hazırlananlara da katkı sağlayacaktır İçerik: 1. Bölüm: Genel Bilgiler 2. Bölüm: Mal Alım-Satım İşlemleri (Stoklar) 3. Bölüm: KDV 4. Bölüm: Hatalar ve Düzeltme Yolları 5. Bölüm: Dönen Varlıklar 6. Bölüm: Duran Varlıklar 7. Bölüm: Kısa Vadeli Yabancı Kaynaklar 8. Bölüm: Uzun Vadeli Yabancı Kaynaklar 9. Bölüm: Öz Kaynaklar 10. Bölüm: Gelir Tablosu Hesapları 11. Bölüm: Nazım Hesaplar 12. Bölüm: Çözümlü Monografiler 13. Bölüm: Tek Düzen Hesap Planı (Tanıtım Yazısı´ndan)

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963