scorecardresearch.com Tek Düzen Muhasebe Uygulamaları ve Tüm Muhasebe - Finans Kitapları Radikal Kitap'ta!
Tek Düzen Muhasebe Uygulamaları

Tek Düzen Muhasebe Uygulamaları

Yazar : Hamza Koçakoğlu

Sayfa Sayısı : 452

Yayınevi : BETA YAYINLARI

Tür : Muhasebe - Finans

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.

Muhasebecilik meslegi sadece firmaların muhasebesinin yürütüldügü, vergiidaresi ve resmi kurum ve kurulusların istedikleri, belgelerin hazırlanması vesunulması amacını çoktan asmıstır. Artık muhasebecilik meslegi Firmaların verimliçalısmasına yön verecek, ciddi kararlar alınmasında önemli etkendir. Hatta songelismelerle birlikte firmaların, mali ve teknik verimliliklerini, yatırımlarınyapılabilirliginin karar verilmesinde en önemli veriler muhasebe birimlerindehazırlanmaktır. Bu amaçla ülkemizin AB iliskilerinde Muhasebecilik meslegi açısındanstandardın saglanması gerekmektedir. Bu konuda Türkiye Muhasebe StandardıTebligleri son yıllarda oldukça hızlı bir sekilde yayınlanmaktadır. Bu sebeple; Bilançousulünde defter tutan gerçek ve tüzel kisilere ait tesebbüs ve isletmelerin faaliyet vesonuçlarının saglıklı ve güvenilir bir biçimde muhasebelestirilmesi, mali tablolararacılıgı ile ilgililere sunulan bilgilerin tutarlılık ve mukayese edilebilirlikniteliklerini koruyarak gerçek durumu yansıtmasının saglanması ve isletmelerdedenetimin kolaylastırılması amacıyla yapılmaktadır. Bu hususların degerlendirilmesinde,muhasebenin saglık ve güvenilir olması gerekir.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963