scorecardresearch.com Stratejik İşletme Bilgisi ve Yönetimi ve Tüm Muhasebe - Finans Kitapları Radikal Kitap'ta!
Stratejik İşletme Bilgisi ve Yönetimi

Stratejik İşletme Bilgisi ve Yönetimi

Yazar : Orhan Küçük

Sayfa Sayısı : 308

Yayınevi : SEÇKİN YAYINLARI

Tür : Muhasebe - Finans

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


İşletmecilik alanında pek çok kaynak eser olmasına rağmen yeni eserler yazılmaya devam edilmesi, kısmen işletmeciliğin dinamizminin sonucu olsa da kısmen de sosyal bilimlerin genel özelliği olarak yazar bakışının farklılığını ortaya koyma amacıyla açıklanabilir. Stratejik İşletme Bilgisi ve Yönetimi kitabının ortaya çıkmasında da bu nedenlerin yanında, bazı kitapların müfredatı tam karşılayamaması, bazılarında bölüm ağırlıklarının dengelenmemiş olmasını ayrıca belirtmek gerekir. İşletmeciliğin dinamizminin yansıması olarak kitapta, Lojistik, üretim, stok ve üretim sonrası süreci de kapsayacak şekilde, para, ürün ve bilgi akışının yönetilmesi ile ilgili tüm faaliyetleri kapsayan bir işletme işlevi olarak ele alınmaktadır. Stratejik planlamanın öneminin günden güne artması, artık kamu özel tüm kuruluşlarda stratejik planlamanın uygulamaya başlanması nedeniyle, kitapta stratejik planlama ele alınmış ve kitap isminde stratejik ifadesi yer almıştır. Kitapta iş piyasası temsilcileri, çalışanlar, öğrenciler ve diğer ilgililer, temel konuları uygun bir diziliş ve açıklıkta bulabileceklerdir.


Konu Başlıkları
-       İşletmecilikte Temel Kavramlar
-       İşletmecilik ve Girişimcilik
-       İşletmenin Çevresi ve Amaçları
-       İşletmelerin Kuruluş Süreci
-       İşletmelerin Türleri ve İşletme Birleşmeleri
-       KOBİ’ler, Avantajları ve Dezavantajları
-       Yönetim İşlevi
-       Üretim İşlevi
-       Pazarlama İşlevi
-       Muhasebe ve Finansman İşlevi
-       Lojistik İşlevi ve Yardımcı İşlevler
İşletme Performansı ve Stratejik Planlama

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963