scorecardresearch.com Şirketler Muhasebesi ve Tüm Muhasebe - Finans Kitapları Radikal Kitap'ta!
Şirketler Muhasebesi

Şirketler Muhasebesi

Yazar : Yunus Kishalı

Sayfa Sayısı : 291

Yayınevi : BETA YAYINLARI

Tür : Muhasebe - Finans

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.

Kitabın sekizinci baskısı 30 yılı aşkın bir süreden beri toplumu etkileyen enflasyonun hız kesmesi üzerine Türk parasından altı sıfır atılması uygulamasının hemen ardından hazırlanmıştı. Muhasebecilerin belki daha fazla etkilendiği paradaki sıfır fazlalığı, ders kitaplarında ve anlatımlarda da sıkıntılı olmaya devam ediyordu. 2005 yılı başında yeni TL’nin tedavüle çıkması üzerine kitaptaki tüm rakamlar, altı sıfır atılmış olarak yeni TL’ye göre düzenlenmişti. Yüksek enflasyonlu yıllardan önce muhasebe kayıtları yapılırken tutarlar kuruşlu olarak kullanılırdı, kuruş bulunmazsa tutar “.-“ işareti ile sonlandırıldı. Ancak günümüzde kayıtlar bilgisayarla yapıldığından “,-“ işareti işe yaramaz hale gelmiştir. Dokuzuncu baskıda kullanılan bu işaretten, onuncu baskıda tamamen vazgeçilmiş, kuruş hanesinde bir değer yoksa tutar “,00” ile sonlandırılmıştır. Onuncu Baskı, yeni Türk Ticaret Kanunu tasarısının yasalaşması öncesinde basıma hazırlanmıştır. Bu tasarıda ticaret şirketleri ile ilgili önemli değişiklikler beklenmektedir. Kitap yayınlandığında güncel bilgilerin öğrencilere ulaşması için 2007-2008 öğretim yılının ikinci yarısında uyguladığım yöntem devam ettirilecektir. Yararlı olması dileğiyle…

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963