scorecardresearch.com Sigortacılık ve Tüm Muhasebe - Finans Kitapları Radikal Kitap'ta!
Sigortacılık

Sigortacılık

Yazar : Ed.Ferudun Kaya

Sayfa Sayısı : 544

Yayınevi : BETA YAYINLARI

Tür : Muhasebe - Finans

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.

NOT: Kitabın Power Point sunumları vardır, yayınevinden temin edebilirler.1. KONU: Sigorta ve Risk Kavramları 2. KONU: Sigortanın Temel Prensipleri 3. KONU: Sigortanın İşlevleri 4. KONU: Sigorta Sözleşmesinin Tarafları ve Yükümlülükleri 5. KONU: Sigortacılığın Tarihçesi 6. KONU: Sigorta Poliçesi ve Sigorta İşlemlerinde Kullanılan Belgeler 7. KONU: Sigorta Primi ve Tarife Sistemi 8. KONU: Reasürans 9. KONU: Sigorta İşlemlerinin Organizasyon Yapısı 10. KONU: Türk Sigortacılık Sisteminde Bulunan Kuruluşlar 11. KONU: Hasar ve Hasar karşılıkları 12. KONU: Bireysel Emeklilik Sistemi ve Altyapısı 13. KONU: Sigorta Türleri Sigortacılık Faaliyetinin Denetimi 14. KONU: Sigortacılık Sektörü ve Vergilendirme 15. KONU: Avrupa Birliği Tek Sigorta Piyasası 16. KONU: Türk Sigortacılık Sektörünün AB Ülkeleri Sigortacılık ile Karşılaştırılması 17. KONU: Sigorta Pazarlaması 18. KONU: Sigorta İşlemleri Muhasebesi

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963