scorecardresearch.com Sanal Hizmetlerde Hizmet Kalitesi ve Tüm Muhasebe - Finans Kitapları Radikal Kitap'ta!
Sanal Hizmetlerde Hizmet Kalitesi

Sanal Hizmetlerde Hizmet Kalitesi

Sayfa Sayısı : 149

Yayınevi : GAZİ YAYINEVİ

Tür : Muhasebe - Finans

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Bankacılık sektöründeki yoğun rekabet ve sektörün emek yoğun teknolojiden sermaye yoğun teknolojiye geçmesi, bu alanda faaliyet gösteren bankaları, hizmetlerinde çeşitlendirmeye ve/veya geçmiş dönemlere göre daha kaliteli hizmet sunmaya, diğer bir ifadeyle tüketici yönlü olarak faaliyet göstermeye yöneltmektedir. Bunun nedeni bankacılığın hem hizmetlerden faydalanılması, hem de hammaddenin yani paranın temini için tüketicilerin (mudilerin) ikna edilmesini gerektiren bir iş olmasından kaynaklanmaktadır. Ayrıca, bankacılık hizmetlerinin üretim ve tüketiminin eş zamanlı olması ve karmaşık hizmetleri açıklama, alternatif yolların avantaj ve dezavantajlarını tartışma, sorulan detaylı cevaplandırma gerekliliği de bankaları tüketici yönlü olarak faaliyet göstermeye yöneltmektedir.

Herhangi bir bankanın çıkardığı veya çıkarmayı planladığı hizmetler, tüketicilerin taleplerine paralel olmak durumundadır. Çünkü sektörde hizmet yönünden getirilecek farklılıkların, tüketicilerin tercihlerini olumlu yönde etkilemesi beklenirken, aynı zamanda önemli bir rekabet aracı olarak kullanıldığı da görülmektedir. Bankalar, rekabet güçlerini koruyabilmek için niteliği, fiyatı, sunuş biçimi itibariyle benzerlik gösteren hizmetleri tüketici nezdinde tercih edilir hale getirmek ve dolayısıyla pazar paylarını anlamlı bir şekilde artırmak maksadıyla hizmet kalitesi kavramı üzerinde önemle durmaya başlamışlardır. Hizmet sektöründe kalite denilince, genelde üretici ile tüketici arasında yüz yüze bir ilişki sonucu oluşan hizmetin kalitesi algılanmaktadır. Ancak, İletişim teknolojisindeki son gelişmelerle birlikte, bankacılık sektöründe sunulan birçok hizmet sanal ortamdan da sunulmaya başlanmıştır. Böylece, işlemler bilgisayar ortamında ve oldukça hızlı bir şekilde yerine getirilirken, aynı zamanda tüketici, evinin ya da ofisinin sıcak ortamından bankacılık hizmetlerine ulaşabilmektedir.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963