scorecardresearch.com Sağlık İşletmeleri Yönetimi ve Tüm Muhasebe - Finans Kitapları Radikal Kitap'ta!
Sağlık İşletmeleri Yönetimi

Sağlık İşletmeleri Yönetimi

Yazar : Prof. Dr. Dilaver Tengilimoğlu, Öğr. Gör. Oğuz Işık, Öğr. Gör. Mahmut Akbolat

Yayınevi : NOBEL YAYIN EVİ

Tür : Muhasebe - Finans

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.

Dünyanın en zor yönetim alanlarından birisi de sağlık yöneticiliğidir. Çünkü, sağlık kuruluşları ileri ve yoğun teknolojiyi kullanmak, çok sayıda meslek mensubunu istihdam etmek ve elindeki kıt kaynaklarla farklı istek ve beklentileri olan bireylerin ihtiyaçlarını karşılamak ve onları memnun etmek zorundadır. Geleceğin yıldızı parlayan meslek grupları arasında yer alacağını düşündüğümüz “Sağlık Kurumları Yöneticiliği” ülkemizde de son yıllarda büyük ilgi çeken meslek alanlarından biri haline gelmiştir.Son yıllarda Sağlık yönetimi eğitimi alanında eğitim veren programların sayısının artması bu alandaki Türkçe kaynak ihtiyacını da beraberinde getirmiştir. Yaklaşık iki yıllık bir çalışmanın sonucunda hazırlanan bu eser onyedi bölümden oluşmaktadır. Çalışmada, sağlık işletmelerinin yönetimi konusunda temel kavram, ilke ve yöntemlere yer verilmesi yanında, çağdaş yönetim yaklaşımlarının sağlık işletmelerinde nasıl kullanıldığı ve bununla ilgili örneklere yer verilmiştir.Kitabın hem sağlık kurumları yönetimi alanında eğitim gören öğrencilere hem de sağlık kuruluşlarda bu görevi yapan yönetici ve yönetici adaylarına önemli katkı ve kaynak sağlayacağını ümit ediyoruz.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963