scorecardresearch.com Örgütsel Davranış Ve Yönetim Psikolojisi ve Tüm Muhasebe - Finans Kitapları Radikal Kitap'ta!
Örgütsel Davranış Ve Yönetim Psikolojisi

Örgütsel Davranış Ve Yönetim Psikolojisi

Yazar : Prof. Dr. Erol Eren

Sayfa Sayısı : 632

Yayınevi : BETA YAYINLARI

Tür : Muhasebe - Finans

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Günümüz Dünyasında, küreselleşmekte olan iş hayatında yöneticiler, sadece kendi yurt içinde çalıştırdığı insanları değil, yurt dışındaki yatırımlarında çalışan yönetici ve çalışanlarının, müşterilerinin, sahiplerinin, mal ve hizmet aldığı tedarikçilerinin de beklentilerini ve ihtiyaçlarını bilecek ve örgütsel davranış ve tutumlarını buna göre belirleyebilecektir. Günümüzde örgütler işgücü, müşteri ve tedarikçi çeşitliliğini yaşamaktadır ve örgütsel davranışın konu ve sorunlarında çok kültürlülüğü anlamak ve bunun doğurduğu sorunları çözmek ama onu sağladığı fırsat ve imkanları değerlendirerek örgütleri büyütmek ve geliştirmek söz konusudur.

Çağdaş örgütsel davranış, daha çok katılımcılığı, daha çok öğrenen örgüt yaklaşımlarını benimseyen, yeni fırsat ve imkanları yakalamakta ve rakiplere nazaran daha farklılık yaratmada insan kaynaklarının yaratıcı ve yenilikçiliğinden yararlanabilmeyi sağlayan yönetim tarzını gerektirmektedir. Bunun için klasik konuların yanında kendi kendini yöneten takımlar iç girişimcilik yaratıcı örgüt kültürü oluşturmak, ilham veren değişimci ve reformcu liderlik ve benzeri hususlar örgütsel davranışın değişen yeni yüzünü oluşturmaktadır.

Kitabımızın elinizdeki bu son onbirinci baskısında yönetsel görevlerim nedeniyle değişiklikler yapma fırsatı bulamama rağmen kitap bütünüyle gözden geçirilmiş ve hatalardan arındırılmıştır. Kitap şimdiki görünümü ile uygulamada çalışan işletme yöneticilerinin olduğu kadar Türkiye’mizde eğitim ve öğretim faaliyetlerini yürüten üniversitemizin lisans, yüksek lisans ve doktora öğrencilerini ders kitabı ve başvuru kaynağı niteliğindedir.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963