scorecardresearch.com Muhasebe Denetimi ve Tüm Muhasebe - Finans Kitapları Radikal Kitap'ta!
Muhasebe Denetimi

Muhasebe Denetimi

Yazar : Prof. Dr. Hasan Gürbüz

Sayfa Sayısı : 258

Yayınevi : BİLİM TEKNİK YAYINEVİ

Tür : Muhasebe - Finans

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Bu kitap, lisans düzeyinde okutulan Muhasebe Denetimi dersini alan öğrencilerin ders notu ihtiyacını karşılamak amacıyla hazırlanmıştır. Kitap ilk olarak 1982 yılında yayımlanmış ve 1985 yılında ise gözden geçirilmiş ve genişletilmiş ikinci baskısı yapılmıştır. Uzun süreden beri ikinci baskısı da bitmiş olan bu kitabın üçüncü baskısı, çeşitli nedenlerle gecikmiş ve ancak bugün gerçekleştirilebilmiştir.
Bu baskıda da kitap yeniden gözden geçirilmiş ve genişletilmiştir. Muhasebe denetimi teori ve uygulamasındaki son gelişmelere, özellikle ülkemizde son üç yıl içinde yürürlüğe giren bağımsız denetim ve yeminli mali müşavirlik mevzuatına göre kitaptaki konularda gerekli değişiklikler ve ilaveler yapılmıştır. Ayrıca “Denetim Raporları” başlıklı yeni bir bölüm eklenmiştir. Böylece denetimin temel esasları, topluca sunulmağa çalışılmıştır.
Yukarıda belirtildiği gibi bu kitap, öğrencilere ders notu olarak hazırlanmıştır. Bu nedenle konular lisans düzeyinde incelenmiştir. Öğrencilerin dikkatini dağıtmamak ve anlatımda akıcılık sağlamak amacıyla metin içinde dipnotlara yer verilmemiştir.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963