scorecardresearch.com Mikro İktisadi Analiz ve Tüm Muhasebe - Finans Kitapları Radikal Kitap'ta!
Mikro İktisadi Analiz

Mikro İktisadi Analiz

Yazar : Savaş Erdoğan

Sayfa Sayısı : 258

Yayınevi : NOBEL YAYINLARI

Tür : Muhasebe - Finans

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Mikro İktisat, KPSS ve diğer sınavlardaki alan bilgisinde önemli bir yer teşkil etmektedir. Mikro iktisat soruları, etkin ve doğru bir sistemde çalışılması durumunda fire vermeden kolayca çözülebilecek niteliktedir. Son yıllarda yapılmış olan iktisat alan sınavlarındaki mikro iktisat soruları, sadece bilgiye dayalı olmayıp bilgi ile beraber analitik düşünmenin sonucunda çözülebilmektedir. Bu sebeple, mikro iktisat dersinde matematik bilimi, dolayısıyla grafiksel çözümleme önemli hale gelmiştir. Bu kitap içerdiği konuları, matematik ve grafiksel analiz çerçevesinde ele alarak, ÖSYM’nin yapmış olduğu mikro iktisat konularını içeren alan sınavlarına yönelik hazırlanmıştır. Ayrıca bu kitap, 2006 yılından 2010 yılına kadar ÖSYM tarafından yapılmış olan bütün sınavlardaki mikro iktisat sorularını içermektedir. Bu sorular kitap içerisinde konulara göre tasnif edilmiş ve soruların çözümleri ayrıntılı şekilde verilmiştir. Kitap, sınavlara hazırlanmaya yönelik olması ile birlikte, mikro iktisat ile ilgili bütün derslerde yardımcı bir kaynak olarak da rahatlıkla kullanılabilir.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963