scorecardresearch.com Mali Tablolar Analizi ve Tüm Muhasebe - Finans Kitapları Radikal Kitap'ta!
Mali Tablolar Analizi

Mali Tablolar Analizi

Yazar : Öztin Akgüç

Sayfa Sayısı : 704

Yayınevi : AVCIOL BASIM YAYIN

Tür : Muhasebe - Finans

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Mali tablolar analizinde kullanılan teknikler, XX’nci yüzyılda geliştirilmiş olup, bu teknikler Batı ülkelerinde yaygın bir şekilde kullanılmaktadır. Ülkemizde de mali tablolar analizinin önemi, yararı gün geçtikçe anlaşılmakta ve bu konuya karşı ilgi artmakta, mali tabloların kullanılış alanları genişlemektedir. Kitap, mali analiz konusunda ülkemizde son yıllarda duyulmaya başlanan bir gereksinimi kısmen de olsa karşılamak amacını gütmektedir. Kitabın, ondördüncü baskısının yapılması bir yerde bu gereksinmenin varlığını kanıtlamaktadır.
Yasalarda ve uygulamalardaki değişiklikler, mali tablolarda yer alan kalemleri, değerleme yöntemlerini ve firmaların kârını, kâr dağıtım kararlarını etkilemektedir. Kitabın bu baskısında vergi yasalarında yapılan değişikliklere, Maliye Bakanlığı’nın düzenlediği “Tekdüzen Hesap Planı ve Muhasebe Sistemi Uygulama” esaslarına ve Türkiye Muhasebe Standartları Kurulu’nun konuya ilişkin tebliğlerine yer verilmiş; kitaptaki açıklamalar Tekdüzen Hesap Planı, Uluslararası Finansal Raporlama Standartları (UFRS) ve Türkiye Muhasebe Standartları çerçevesinde yapılmıştır..

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963