scorecardresearch.com Konteyner Deniz Ve Liman İşletmeciliği ve Tüm Muhasebe - Finans Kitapları Radikal Kitap'ta!
Konteyner Deniz Ve Liman İşletmeciliği

Konteyner Deniz Ve Liman İşletmeciliği

Yazar : Murat Erdin

Sayfa Sayısı : 604

Yayınevi : BETA YAYINLARI

Tür : Muhasebe - Finans

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


“Konteyner Deniz ve Liman İşletmeciliği” başlıklı kitap Beta Yayınlarından çıktı. Doç. Dr. Murat Erdal editörlüğünde yayınlanan eser toplam üç ana bölümde, yirmialtı kısımda toplam 615 sayfadan oluşmakta. Liman operasyon yöneticilerinden forwarderlara, denizcilik işletmelerinden gümrük müşaviri ve maliye kontrolörlerine kadar uzanan geniş bir yelpazede uzmanların bilgi ve deneyimlerini aktardığı kitap alanında bir ilk. Özel sektör ve akademik dünyadan 25 bölüm yazarının bir araya gelerek oluşturduğu çalışma, konteyner konusunda denizcilik sektörü ve eğitim dünyasının ihtiyaçlarını büyük ölçüde karşılayacak görünüyor.

“Liman Yönetimi ve Konteyner Operasyonları” başlıklı birinci bölümde; konteynerin tarihçesi, konteyner standartları, konteyner gemi tipleri, genel konteyner liman yönetimi, konteyner operasyon yönetimi, limanlarda konteyner lojistiği ve kapasite hesapları, konteyner güzergah ve maliyet analizleri, boş konteyner yönetimi, konteyner güvenlik girişimi (CSI) ve konteyner tamir-bakım operasyonları incelenmektedir.

“Deniz Ekonomisi” başlıklı ikinci bölümde; liman proje ve yatırım analizi, demiryolu ve karayolu entegrasyonu, konteyner liman / terminal pazarlaması, konteyner taşımacılığında e-ticaret uygulamaları, lojistik işletmelerinde hizmet pazarlaması ve freight forwarderın sektördeki yeri analiz edilmiştir. Yine bu bölümde denizcilik sektörünün finansman yapısı, deniz taşımacılığı sektöründe işbirlikleri ile liman hizmet tarifeleri ele alınmıştır.

“Deniz Politikaları ve Mevzuat” başlıklı üçüncü bölümde ise Avrupa Birliği ulaştırma politikasındaki güncel eğilimler bağlamında Türkiye konteyner taşımacılığı, kısa mesafeli deniz taşımacılığı, deniz politikaları ve deniz ekonomisi perspektifinde Güney Kore modeli, limanların özelleştirilmesi ve Türkiye deneyimi, konteyner taşımacılığına ilişkin gümrük ve vergi mevzuatı irdelenmiştir.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963