scorecardresearch.com Konaklama İşletmelerinde Pazar Odaklılık Uygulamaları ve Tüm Muhasebe - Finans Kitapları Radikal Kitap'ta!
Konaklama İşletmelerinde Pazar Odaklılık Uygulamaları

Konaklama İşletmelerinde Pazar Odaklılık Uygulamaları

Yazar : Kurtuluş Karamustafa

Sayfa Sayısı : 198

Yayınevi : Detay Yayıncılık

Tür : Muhasebe - Finans

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.

Çalışma, bilimsel çalışmaların genel bir yaklaşımı olarak teori (kavramlar, tez), analiz ve sentez yaklaşımı çerçevesinde üç temel aşamada ele alınmıştır. Teorik çerçevede, mevcut literatüre dayalı olarak konaklama işletmelerine ilişkin kavramlar ve uygulamalar ile "pazar odaklılık" yaklaşımları kavramsal olarak incelenmiştir. Mevcut literatürden elde edilen ikincil verilere ve Kapadokya Bölgesindeki konaklama işletmeleri yöneticilerinden "pazar odaklılık" uygulamalarına yönelik anket aracılığı ile toplanan birincil verilere dayalı olarak analiz ve yorum yapılmıştır. Çalışma, birincil ve ikincil verilere dayalı olarak yapılan sentez ile sonuçlandırılmıştır. Bu bağlamda çalışma, üç bölümde ele alınmıştır; birinci bölümde, konaklama işletmelerinin genel özellikleri, sundukları ürünün özellikleri ve bu işletmelerin başarısını (performansını) etkileyen faktörler incelenmiştir. İkinci bölümde, işletmelerin mübadele ilişkilerini yönlendiren anlayışların tarihsel gelişimi, "pazar odaklılık" ve "pazarlama odaklılık" kavramları açıklanmış, "pazar odaklılık" yaklaşımlarının değerlendirilmesi yapılmış, "pazar odaklılık" uygulamalarının sonuçları incelenmiştir. Üçüncü ve son bölümde, Kapadokya bölgesindeki konaklama işletmelerinde "pazar odaklılık"la ilgili uygulamaya yer verilmiş, alandan toplanan verilerin analizi ve yorumlanması yapılmıştır. (Tanıtım Bülteninden)

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963