scorecardresearch.com KDV Konusunda Sık Yaşanan Tereddütler ve Tüm Muhasebe - Finans Kitapları Radikal Kitap'ta!
KDV Konusunda Sık Yaşanan Tereddütler

KDV Konusunda Sık Yaşanan Tereddütler

Yazar : Dr. Mehmet Koç

Sayfa Sayısı : 564

Yayınevi : ALFA YAYINLARI

Tür : Muhasebe - Finans

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Hangi işlemler Türkiye''de yapılmış sayılarak KDV''ye tabi tutulur?
Hangi işlemler Türkiye''de yapılmış sayılmadığı için KDV''ye tabi tutulmaz?
Türkiye''deki bir firmanın, Türkiye''de yerleşik firmalara yurtdı­şında yaptığı teslimler KDV''ye tabi midir?
Türkiye''deki bir firmanın, ithal edeceği mallara ilişkin olarak yurtdışındaki firmadan, yurtdışında aldığı kalite kontrol, bar-kodlama, elleçleme vb. hizmetler KDV''ye tabi midir?
Türkiye''deki bir işletmenin; yabancı firmalara ait ürünlerin Türkiye''de satışı için, bu firmalara Türkiye''de verdiği pazarlama, aracılık vb. hizmetler KDV''ye tabi midir?
Yurtdışındaki otellere turist, okullara öğrenci, fuarlara ziyaretçi veya katılımcı bulunması için, yurtdışındaki firmaya Türkiye''de verilen aracılık hizmetleri KDV''ye tabi midir?
Türkiye''deki bir firmanın, ihracat yapılacak ülkelerle ilgili olarak yurtdışında mukim firmadan aldığı pazar araştırması ve danış­manlık hizmetleri gibi hizmetler KDV''ye tabi midir?
Türkiye''deki bir firmanın yurtdışındaki (ABD) firmadan aldığı
server kiralanması hizmeti KDV''ye tabi midir?
Türkiye''deki bir firmanın, yurtdışındaki (İrlanda) firmaya, inter­nette yayınlanması için Türkiye''de reklam verecek müşteri bul­ma hizmeti, KDV''ye tabi midir?
Yurtdışında uygulanan sınav sisteminin Türkiye''de uygulanması için, Türkiye''deki firmanın yurtdışındaki firmadan aldığı hizmet­ler KDV''ye tabi midir?
Yurtdışındaki bir şirketten elektronik ortamda satın alman testler, üyelik ve eğitim hizmetleri ile eğitmenlerin Türkiye''deki muhtelif masrafları KDV''ye tabi midir?

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963